10.02.2019

18:44

מסתמן: עיריית ת"א תפעיל תחבורה ציבורית בשבת בזמן האירוויזיון

העירייה מקיימת מגעים עם משרד התחבורה כדי להפעיל שירות הסעות לטובת עשרות אלפי התיירים שצפויים לפקוד את העיר, לקראת אירוע הגמר שיערך בחודש מאי • פרסום ראשון

טבריה כבר לא לבד: עיריית תל-אביב מנהלת בימים אלו מגעים עם משרד התחבורה, על מנת להפעיל תחבורה ציבורית בעיר במהלך סוף השבוע בו יתקיים גמר האירוויזיון בחודש מאי. על פי תוכנית העירייה, בסוף השבוע של ה-17-18 במאי, יפעלו בעיר אוטובוסים גם לאחר כניסת השבת, על מנת לאפשר לאלפי עד עשרות אלפי התיירים להתנייד בעיר, וכמובן להגיע לאירוע הגמר שיתקיים בגני התערוכה.

 

את שירות ההסעות, שיפעל באופן חד פעמי בלבד, תפעיל חברה פרטית – וזאת בשל איסור של משרד התחבורה שמוטל על חברות התחבורה הציבורית הפועלות בעיר בימי חול, כמו אגד ודן. ההסעות, כאמור, יאפשרו לתיירים והצופים הישראלים גם להגיע ממרכז העיר לגני הירידים לפני צאת השבת, ובחזרה למרכז העיר בתום האירוע.

 

בעיריית תל אביב לא אישרו בפה מלא את הידיעה, אך מסרו: "האתגר הגדול ביותר שעומד לפתחו של האירוויזיון הוא התחבורה, וספציפית בשישי ובשבת – אז אמורים להגיע אלפי תיירים אל האקספו ולצאת ממנו, ללא פתרון של תחבורה ציבורים. עיריית תל אביב-יפו מברכת על שיתוף הפעולה הפורה עם משרד התחבורה בהכנות לקליטת אלפי התיירים באירוויזיון".

 

 

 

 
אירוויזיון 2019: כמה יעלה כרטיס כניסה למופע הכי מדובר בת"א? |

 

 

 

 

 

 

 

 אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה
 

אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה (דוברות ישראל ביתנו)

 

 

אתמול (שבת) הופעל לראשונה "אוטובוס השבת" בטבריה, ואפשר לתושבים ולתיירים להסתובב ברחבי העיר גם ביום המנוחה. קו התחבורה עתיד לפעול בעיר במהלך סופי השבוע באמצעות ארגון "נוע תנוע". "טבריה מחזירה לעצמה את היכולת לבחור - התושבים שלה יוכולו לבחור אם הם רוצים לנסוע או לא", אמר ח"כ עודד פורר."מי שלא רוצה - לא ייסע, ומי שרוצה – יוכל לנסוע. אני חושב שאחרי 20 שנה של כפייה דתית בעיר, מנערים קצת את האבק, ודווקא בתור עיר תיירותית היא תוכל לתת שירות גם לתושבים וגם לתיירים, בלי לקרוע את הכיס".

 

ביום שישי תקף ראש עיריית טבריה, רון קובי, ראשי ערים אחרים שהחליטו לא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, בניגוד אליו. "הם לא מקדמים תוכניות כאלה, כיוון שהם פחדנים. זאת רפיסות כללית של ההנהגה העירונית כלפיי שר הפנים אריה דרעי", אמר קובי בתוכנית "שישי". קובי הוסיף, "מי הוא דרעי בכלל? הוא צריך ללכת הביתה".

 

קובי, שהורה על פתיחת תחבורה ציבורית בעירו, אמר כי החלטתו "לא נובעת ממאבק בחרדים, אלא ניסיון לקחת את טבריה ולשים אותה במקום שבו היא צריכה להיות בו". לדבריו, "המהלך לא נובע ממאבק דתי, אלא ממאבק חברתי כדי שלאנשים בטבריה שידם אינה משגת יוכלו להגיע לכינרת בימי שבת". קובי הוסיף כי מבחינתו הוא "ראש העירייה של כולם, ולכן לא אכניס את האוטובוס דרך השכונות בעיר אלא רק דרך הציר הראשי".

 

החלטתו של קובי להפעיל קו אוטובוס חינמי בעיר יצרה לו אופוזיציה הן ברמה העירונית והן בקרב רבנים, שאף עלו לקברו של סבו במהלך השבוע. עד בחירתו של קובי הטיילת בטבריה הייתה שוממה, אך כבר בשבוע שעבר פקדו אותה עשרות אלפי מטיילים. מחר אף צפויים להגיע לעיר נציגים ממפלגות חילוניות כדי להביע בו תמיכה. בין היתר צפויים להגיע חברי כנסת מישראל ביתנו ואף נציגים מצעירי מפלגת העבודה.