10.02.2019

18:10

בת 13 - ומיליונרית: הילדה שהקימה חברת ממתקים בריאים

כשאלינה מורס הייתה בת 7, הוריה לא אהבו את העובדה שהיא אוכלת ממתקים. אז היא הקימה את "זוליפופס", חברה לממתקים ללא סוכר בשווי 6 מיליון דולר, וכבשה את ארה"ב

הכירו את אלינה מורס, תושבת דטרויט שבארצות הברית. היא רק בת 13, והיא עומדת בראש אימפריה כלכלית: חברת הממתקים ללא סוכר שייסדה לפני ארבע שנים, "זוליפופס”, מוערכת בשווי של לא פחות משישה מיליון דולרים.

 

בגיל שבע אלינה נתקלה בבעיה המוכרת כמעט לכל ילד בעולם: הוריה לא אהבו את העובדה שהיא אוכלת ממתקים. "אבא שלי תמיד אמר לי שהסוכריות מזיקות לשיניים שלי", היא מספרת. אלינה הקטנה החליטה לחפש פתרונות יצירתיים כדי להשביע תסכולה במרדף אחרי סוכריות ושוקולד. "ערכתי מחקר, יחד עם רופא השניים שלי, וככה הגענו לנוסחה של ממתקים שהם פחות מזיקים", היא אומרת.

 

 אלינה מורס
 

אלינה מורס (חדשות 13 )

 

 

לבת השבע לא היה מושג כיצד להכין ממתקים, אז היא פנתה לסרטוני הדרכה ביוטיוב, ואת המטבח הביתי היא הפכה למפעל ייצור. הממתקים הראשונים לא היו מאוד מוצלחים, כפי שיעידו חבריה שהיו הראשונים לטעום, אבל היא לא וויתרה. עם הזמן החלה מורס לייצר מגוון רחב של ממתקים, ללא סוכר, גלוטן או חלב - וטבעוניים לחלוטין. את השם "זוליפופס" אגב, הגתה אחותה הקטנה, כשהייתה אז בת שלוש בלבד.

 

הסיפור על הילדה והממתקים המוצלחים הגיע לרשתות המזון ולאתרים הגדולים, אמאזון, וולמארט וקרוגר. ארצות הברית התאהבה בילדה המתוקה ובסיפורה המיוחד, היא זכתה להיפגש עם בני הזוג הנשיאותי לשעבר אובמה, ועם הקומיקאי סטיב הארווי. היום "זוליפופס" לא רק מגלגלת מיליוני דולרים, היא גם מפעל פילנתרופי, שמסייע לילדים ברחבי ארצות הברית לשמור על בריאותם, בין היתר באמצעות תרומת חלק מהרווחים לטובת פרויקטים בנושא.

 

 זוליפופס
 

זוליפופס ( חדשות 13)