10.02.2019

17:04

 אישה בהריון (אילוסטרציה)
אישה בהריון (אילוסטרציה),
gettyimages

מחקר: חשיבה חיובית בזמן ההיריון עשויה לשפר את הישגי הילד

ממחקר שבוצע באוניברסיטת בריסטול שבאנגליה עולה כי תפיסת המציאות של נשים בהיריון עשויה להשפיע על ההצלחה האקדמית של ילדיהן, בעיקר בתחומי המתמטיקה והמדעים

כל אמא הייתה רוצה ללדת את האינשטיין הבא, אך עד כה נראה היה כי לאישה ההרה אין יכולת להשפיע בסוגייה זאת. עם זאת, מחקר חדש שבוצע באוניברסיטת בריסטול שבאנגליה נטען כי תפיסת המציאות של נשים בהיריון עשויה להשפיע על ההצלחה האקדמית של ילדיהן. 

 

מהמחקר, שפורסמם בכתב העת "Frontiers In Psychology", עולה כי הנטייה האישיותית של נשים בהיריון עשויה להשפיע על יכולותיו האנליטיות של הילד. כמו כן, עולה כי לנשים הרות שנוטות לייחס תוצאות או אירועים בחייהן לשליטתן, יש סיכוי גדול יותר ללדת ילד בעל הישגים גבוהים יותר בתחומי המתמטיקה והמדעים.

 

 בחינה במתמטיקה
 

 

 

 

החוקרים השתמשו בנתונים שנאספו בשנות ה-90 מ-1,600 נשים שהיו הרות במהלך התשאול והשוו אותם ליכולת פתרון בעיות מתמטיות ומדעיות של ילדיהן. פרופסור ג'ין גולדין, שהוביל את המחקר, אמר שמקובל לייחס קשר בין שני הגורמים, אולם מעט מאוד היה ידוע על תפיסת המציאות של נשים במהלך ההריון.

 

"אם הממצאים שלנו נכונים והתפיסה של האמהות אכן משפיעה על היכולות האקדמיות של ילדיהן, יש להסיק מכך שעלינו להשקיע מאמצים גדולים יותר כדי לחדד לנשים שפעולותיהן עשויות להשליך על חייהן ועל חיי ילדיהן", אמר גולדין. "הדבר יסייע לדור העתיד לגדל ילדים בריאים יותר, עצמאיים יותר ובעלי ביטחון רב יותר".