28.01.2019

21:07

עודכן:

תכנן להתאבד בעקבות התעללות בביה"ס: "ההנהלה לא נחלצה לעזרתו"

זה 8 שנים שאופיר סובל מאלימות ומחרם מתמשך. לפני שבועיים הוא איים בהתאבדות, אך הוריו טוענים שצוות המוסד לא סיפק פתרון הולם. "אני הטרף שלהם"

אופיר (שם בדוי) בן ה-13 סובל זה שמונה שנים מחרם מתמשך, אלימות, השפלה וסחיטה כספית ורגשית. לפני כשבועיים הוא הודיע לחבריו כי הוא מתכנן להתאבד, ומאז הוא יושב בבית – מבלי שצוות בית הספר ייחלץ לעזרתו, ויספק פתרון שיבטיח את ההגנה עליו.

 

"מהיום הראשון של כיתה א' ירדו עליי, החרימו אותי, הייתי צריך לשחד אנשים בשביל שיהיו חברים שלי", סיפר אופיר לחדשות 13. "הייתי יושב בהפסקות לבד. אם מישהו היה ניגש ומדבר איתי, אלה שארגנו את החרם היו קורעים אותו מכות. פחדתי להגיע לבית הספר שלא יעשו לי לינץ'". אופיר היה מספר למורות ולמנהלת את שחווה, אך אף אחד לא עזר לו. "הייתי הולך למנהלת, היא כביכול הייתה משעה אותם ואחרי יומיים הם חזרו ועשו אותו דבר", סיפר.

 

בית ספר (אילוסטרציה)
 

הנהלת בית הספר לא סיפקה פתרון למצוקה (חדשות 13 )

 

 

לפני שבועיים אופיר כבר לא היה מסוגל להכיל יותר – והודיע לחבריו לכיתה כי הוא רוצה להתאבד. "רציתי לעשות את זה כי דמיינתי שאני אחזור לבית הספר וירביצו, פשוט ירביצו לי", הסביר. "קיבלנו הודעה מיועצת בית הספר – הילד איים להתאבד", שיחזרו הוריו של אופיר. "זה משהו שהרמנו עליו דגל שנה וחצי, ואת אף אחד זה לא עניין".

 

מאז, אופיר יושב בבית. בשבוע שעבר התכנסה ישיבת חירום בהשתתפות מפקחת משרד החינוך, הנהלת בית הספר וההורים, לטענת האחרונים, המנהלת אמרה בישיבה שהיא לא מסוגלת להגן על אופיר. הוריו של אופיר נאלצו למצוא פתרון וביום ראשון הוא יחל ללמוד בבית ספר חדש. "צריך לדעת להתמודד, להיות האריה שבחבורה ולדעת להגן על עצמי, אני לא יכולתי לעשות את זה מרוב פחד. הם משחקים את עצמם האריות של השכבה ואני הטרף שלהם", אמר.

 

מטעם משרד החינוך נמסר: "התלמיד טופל ולווה על ידי כל גורמי המקצוע הרלוונטיים. גם אירועי האלימות טופלו ללא סייג. ככל שיידרש התלמיד ימשיך לקבל את המענים הנדרשים לו. אשר לטענה על אמירת מנהלת החטיבה: מבדיקה שנערכה בנושא עולה שהאמירה התייחסה לקשר עם ההורים בלבד בשל האלימות והאיומים שהפנו אליה".