10.01.2019

15:05

עודכן:

חצבת
חצבת ,
istock

בהלת החצבת: חשש לחשיפה של מאות אנשים בכמה מקומות במרכז

אמו של בן שנה שחלה דיווחה למשרד הבריאות כי התינוק שהה בביה"ח בילינסון, ביה"ח שניידר, טרם איכילוב וקניון קריית אונו. האם התלוננה בשל אי אבחון המחלה בביה"ח שניידר

חשש לחשיפה לחצבת של מאות אנשים בבית החולים בלינסון, בית החולים שניידר, טרם איכילוב וקניון קריית אונו, לאחר שפעוט שחלה בחצבת היה באותם המקומות.

 

משרד הבריאות יצר קשר עם אמו של בן השנה ובשיחה היא מסרה לנציג משרד הבריאות את כל המקומות שבהם שהה הפעוט יומיים לפני האבחון הסופי במחלת החצבת.
 
אמו של הפעוט הגיעה לבית החולים שניידר ביום רביעי שעבר, אלא שרק ביום שלישי הודיעו לה שהוא אכן חולה בחצבת. האם שלחה תלונה למשרד הבריאות בשל אי אבחון מחלת החצבת בבית החולים שניידר.

 

מטעם משרד הבריאות נמסר בתגובה: "ככלל, בכל מקרה של דיווח על חצבת, לשכת הבריאות מבצעת חקירה אפידמיולוגית ופעולות מונעות בהתאם למתאר החקירה וכל חקירה הינה לגופו של מקרה. במסגרת פעולות החקירה האפידמיולוגית מאותרים באופן יזום כמקובל ע"י צוות לשכת הבריאות מגעים עלילים לחיסון מונע, וגם במקרה המתואר כך בוצע עבור אתרי חשיפה שונים. יש להדגיש כי החקירה במקרה זה אכן בוצעה במלואה בימים האחרונים וכבר הסתיימה. חשוב, כמו תמיד, ובוודאי בעת הזו, לוודא השלמת חיסוני השגרה בטיפות החלב ובתי הספר עבור פעוטות וילדים שהחסירו חיסונים אלו בעבר, מכל סיבה".

 

ביה"ח שניידר
 

ביה"ח שניידר (חדשות עשר )

 

 

לפני יומיים חוסנו מאות ילדים בגנים בדרום בתל אביב בשל הידבקות שני ילדי מבקשי מקלט בחצבת. מטעם משרד הבריאות נמסר בתגובה: "בעקבות 2 מקרי תחלואה בחצבת בקרב ילדי חסרי מעמד באשכול גנים שבדרום תל אביב, חוסנו 800 מגעים של אותם החולים. ככלל, משרד הבריאות מזה שנים מחסן את כלל הילדים בישראל, כולל ילדים חסרי מעמד גם בשגרה וגם בעת התפרצויות. צעדים אלו ננקטים מתוך רצון לשמור על בריאות הציבור".

 

במקביל, נודע על חשיפה אפשרית לחולה חצבת שביקר ביום ראשון בין השעות 13:00-10:00 בבית המרקחת "מעין חיים" ברחוב הפלמ"ח 20 באשדוד. ילידי 1957 ואילך שלא מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת, מוזמנים לפנות בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון.