BETA

02.12.2018

11:53

"לנתניהו אובססיה חולנית לגבי סיקורו בתקשורת - עליו להתפטר"

חברי האופוזיציה קראו להתפטרות רה"מ בעקבות המלצות המשטרה בפרשת וואלה-בזק. גבאי: "הפך לנטל על הציבור" • נתניהו לשרי הליכוד: "אתם לוקחים את זה יותר ברצינות ממני"

חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה הגיבו היום (ראשון) לפרסום המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת "וואלה-בזק". החשד המרכזי בתיק, הוא שראש הממשלה לקח שוחד ופעל תוך ניגוד עניינים, בכך שהתערב ופעל בהחלטות רגולטוריות המיטיבות עם שאול אלוביץ' ועם "קבוצת בזק", ובמקביל דרש להתערב ישירות ובעקיפין בתכני אתר "וואלה" באופן שיטיב עמו.

 

בישיבת שרי הליכוד, השר ישראל כץ אמר כי הוא מחזק את ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו הודה לכץ והוסיף: "אתם כנראה לוקחים את זה יותר ברצינות ממני". חבר הכנסת דודי אמסלם התייחס לפרשה במרומז ואמר בחשבון הטוויטר שלו "מה שהכי מפתיע זה העיתוי המושלם".

 

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, קרא להתפטרות נתניהו בעקבות פרסום ההמלצות: "ראש ממשלה עם כל כך הרבה פרשיות שחיתות סביבו לא יכול להמשיך בתפקידו ועליו להתפטר. אדם שמונע על ידי אובססיה חולנית על מה יגידו עליו בתקשורת לא יכול להנהיג את מדינת ישראל. וכל יום נוסף בתפקידו הוא נזק לאזרחי ישראל".

 

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני קראה להקדמת הבחירות: "נתניהו חייב ללכת לפני שיהרוס את גורמי אכיפת החוק כדי להציל את עורו. לעם ישראל מגיעה מנהיגות נקיה. הכרעה בבחירות עכשיו".

 

 

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, הגיב גם הוא לפרסום: "מקומו של נתניהו הוא בכלא ובטח שלא במעון ראש הממשלה. ראש ממשלה שעסוק רק בהפצת שנאה ופחד ובאינטרסים הצרים של משפחתו, איבד כבר מזמן את הלגיטימיות שלו. אנחנו יודעים שטובת אזרחי המדינה מעולם לא העסיקה אותו - עומק השחיתות כעומק הגזענות  וההסתה. יש לפעול להדחתו המיידית".

 

 

יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון יצא בדרישה אף הוא בדרישה להתפטרות נתניהו והקדמת הבחירות: 
"נתניהו, זמנך עבר, תניח את המפתחות על השולחן ונקה את שמך. ישראל חייבת לצאת לבחירות, לא במאי ולא בנובמבר, באופן מיידי".

 

 

 

 

 

 
 
 

 

שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, שיתף בחשבון הטוויטר שלו ריאיון שהעניק נתניהו בעת כהונתו כיו"ר האופוזיציה, אז אמר על חקירת ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט: "אין לו מנדט מוסרי וציבורי". יעלון הוסיף: "ביבי, תקשיב לעצמך! הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

 

מוקדם יותר הבוקר פרסמה המשטרה את ממצאי חקירת תיק 4000, ובראשן ההמלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה ורעייתו בגין קבלת שוחד, ואת הזוג אלוביץ' בגין מתן שוחד. החשד המרכזי בתיק, הוא שראש הממשלה לקח שוחד ופעל תוך ניגוד עניינים, בכך שהתערב ופעל בהחלטות רגולטוריות המיטיבות עם שאול אלוביץ' ועם "קבוצת בזק", ובמקביל דרש להתערב ישירות ובעקיפין בתכני אתר "וואלה" באופן שיטיב עמו.

 

מממצאי חקירת הממשלה עולה, כי בין השנים 2012 ל-2017, התערבו ראש הממשלה ואנשיו באופן בוטה בתכנים שפורסמו באתר החדשות "וואלה", וכן ביקשו להשפיע על מינויים של כתבים ועורכים באתר, תוך שימוש בקשרים שהיו להם עם שאול ואיריס אלוביץ'.

 

בתיק 4000 התקיימה חקירה נרחבת, בין החודשים פברואר לנובמבר 2018, במסגרתה נחקרו 13 חשודים, ונגבו עדויותיהם של כשישים עדים. במהלך החקירה נתפסו נכסים וכספים המיועדים לחילוט על סך 118 מיליון שקלים. הסכמי מדינה נחתמו עם שני חשודים – שלמה פילבר וניר חפץ, אשר חשפו לכאורה התנהלות פסולה בין נתניהו לאלוביץ'.

 

על פי הודעת המשטרה, התערבות ראש הממשלה ומקורביו בתכנים ובמינויי נושאי משרה באתר "וואלה" נועדה לקדם את האינטרסים האישיים שלו, וזאת באמצעות פרסום כתבות ותמונות מחמיאות, הסרת תכנים ביקורתיים כלפי ראש הממשלה ובני משפחתו וכדומה.