BETA

08.11.2018

13:33

עו"ד שמרון: "לא עברתי שום עבירה, מעריך שלא יוגש כתב אישום"

לאחר שהמשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום, אמר פרקליטו של רה"מ לשעבר: "אני סבור שהתיק לא יעבור את השלב הבא". גנור בחקירתו: "שמרון - שר הפנים, מולכו - שר החוץ"

עו"ד דוד שמרון התייחס היום (חמישי) להודעת המשטרה על גיבוש תשתית ראייתית נגדו בגין תיווך לשוחד בעקבות מעורבותו בפרשת הצוללות, שנחשפה בחדשות עשר. "עוד לא הספקתי לקרוא את ההמלצות בעיון, ועד עכשיו קיבלתי תקציר של הדברים", אמר בשיחה עם חדשות עשר. "אני יודע בידיעה אבסולוטית שלא עברתי שום עבירה ומעריך שהתיק לא יעבור לכתב אישום על ידי הפרקליטות. זאת דעתי וזאת דעת יועציי המשפטיים".

 

"אני לא יכול להגיד לך שאני מאושר, אבל אני בוטח בזה שמאחר שלא עברתי שום עבירה, ובהכירי את החומר והדברים, אני מעריך ומאמין שהתיק לא יעבור את השלב הבא לכתב אישום", הוסיף שמרון. "ההמלצות הן רק המלצות. מי שמחליט זה הפרקליטות". כשנשאל אם פעל באיזשהו אופן לטובת התאגיד טינסקרופ או קיבל כספים ממיקי גנור, ענה: "קיבלתי שכר טרחה, בוודאי, כדין. כל מה שפעלתי, פעלתי כדין כעורך דין באופן מסודר ולפי החוק".

 

 תיק 3000
 

חשודי פרשת הצוללות ( חדשות)

 

 

כשנשאל שמרון אם כשמיקי גנור אומר שקיבלת שוחד, הוא משקר, אמר: "לא קיבלתי שוחד, ולא קיבלתי משהו שהוא דמוי שוחד ולא תיווכתי לשוחד. הכול דברים שאין בהם ממש. אבל עוד לא קראתי את המסמך, אני עוד לא יודע מה יש שם".

 

עד המדינה מיקי גנור, שהקליט את האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום ואבריאל בר יוסף בזמן אמת, אמר בחקירה: "שמרון היה שר הפנים ומולכו שר החוץ - ככה המדינה התנהלה".

 

כאמור, המשטרה הודיעה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד כמה מהמעורבים בפרשת הצוללות, שנחשפה לראשונה בחדשות עשר. המשטרה המליצה להגיש כתב אישום נגד בכירים, ביניהם שלושה ממקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרקליטו דוד שמרון, לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי, אבריאל בר יוסף, ודוד שרן, לשעבר ראש הסגל בלשכת נתניהו. לעומת זאת, נגד מקורבו של נתניהו, דוד מולכו, לא נתגבשה תשתית ראייתית.

 

המשטרה הודיעה כי נתגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות של תיווך בשוחד בכל הנוגע למערכת יחסיו עם גנור, ועבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון בהקשר למעורבותו בפרשת "קרדיט סוויס". לפי החשד, שמרון פעל בשליחותו של גנור בהיותו נציג התאגיד הגרמני, על מנת לקדם את עסקת ספינות המגן בין ישראל לתאגיד, תוך שהוא עושה שימוש במשתמע במעמדו ובקרבתו לראש הממשלה, אל מול גורמי ממשל ועובדי ציבור מולם פעל – ובהם יועמ"שים במשרד הביטחון, מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי והשקעות זרות במשרד הכלכלה ושותפו למשרד עו"ד מולכו, בהקשר לתפקידו הציבורי כיועצו ושליחו המיוחד של רה"מ בעניינים מדיניים – וכל זאת מבלי שדיווח על כך ליועמ"שית משרד רה"מ ובניגוד למוטל עליו מכוח הסדר ניגוד העניינים החל על משרד עוה"ד.

 

בתמורה לפעילותו כאמור בשליחותו של גנור, קיבל עו"ד שמרון לפי החשד מגנור תשלומים שהוגדרו כ"שכר הצלחה" במספר פעימות ובסכום המצטבר לכדי כ- 270,000 שקלים, כאשר תשלומים אלה ניתנו הלכה למעשה עבור "פתיחת הדלתות" והשפעה על עובדי הציבור למען קידום ענייניו של גנור בעסקה לרכישת כלי השייט, ועל כן מעשיו עלו לכאורה לכלל "תיווך לשוחד".


נוסף על כך, לפי החשד פעל שמרון בשליחותו של גנור לקידום עסקת השקעת כספי קרן גרמניה-ישראל למדעים בסך 100 מיליון דולר בבנק "קרדיט סוויס" השווייצרי, בכך שנכנס בנעליו של גנור כמתווך פיקטיבי על מנת להסוות את מעורבותו של גנור בעסקה לאור ניגוד עניינים שחל בינו לבין יו"ר הקרן עתליה רוזנבאום – תוך שעו"ד שמרון מציג מצג שווא בפני גורמים בנקאיים בארץ ובחו"ל אודות מעורבותו האמיתית בעסקת ההשקעה. בתמורה לכך, לפי החשד – קיבל שמרון במרמה עמלת תיווך בשיעור 20% מכספי ההשקעה, אותה העביר לגנור בקיזוז 20% שכר טרחה, וזאת כנגד הנפקת חשבוניות פיקטיביות עבור שירותי "ייעוץ" שלכאורה גנור סיפק למשרד עוה"ד.