08.11.2018

03:11

האמריקנים החליטו: חוקים נגד הפלות וזכות הצבעה לאסירים לשעבר

מעבר לבחירת נציג בסנאט ובבית הנבחרים, אזרחי ארה"ב הכריעו במספר סוגיות מקומיות. ביניהן, העלאת שכר המינימום, איסור החזקת תרנגולות בכלובים ושימוש בקנאביס רפואי

אמריקה בחרה ביום שלישי לא רק במועמד דמוקרטי או רפובליקני לסנאט ולבית הנבחרים, אלא האזרחים הצביעו גם על חוקים שונים והכריעו כמה סוגיות מקומיות. 

 

במיזורי וארקנסו החליטו להעלות את שכר המינימום באופן דרמטי, ומשכר של שמונה דולר לשעה, כעת ישלמו לעובד לפחות 11 דולר לשעה. ההחלטה הצטרפה ל-18 מדינות בארצות הברית שכבר העלו את שכר המינימום בינואר. 

 

בפלורידה הזכות להצביע ניצחה ובזכות תיקון החוק - כעת כמעט מיליון וחצי אסירים לשעבר יוכלו להצביע, דבר שעד עכשיו נשלל מזכויותיהם על רקע הפשעים שביצעו. בנושא אחר, בשלוש מדינות בארה"ב האזרחים החליטו על מדיניות נגד הפלות. באלבמה אושר תיקון לחוק שמבטיח הגנה משפטית לילדים שטרם נולדו, כלומר לעוברים. במערב וירג'יניה ובאורגון נקבע כי המדינה לא תממן הפלות.

 

 אזרחים אמריקנים מצביעים בניו יורק
 

אזרחים אמריקנים מצביעים בניו יורק (רויטרס )

 

 

סוגיית הקנאביס הוכרעה גם כן במספר מדינות. במיזורי ויוטה החליטו לאפשר שימוש בקנאביס רפואי. מנגד, בצפון דקוטה הקנאביס הרפואי כבר חוקי, אך האזרחים בחרו שלא להפוך את צריכת הסם לחוקי לכלל הציבור. במישיגן התושבים בחרו לאשר שימוש בקנאביס לכולם.

 

בקליפורניה אושרה הצעת חוק שתחייב חקלאים כבר ב-2019 להגדיל את שטח המחייה של תרנגולות שמטילות ביצים. כמו כן, הוחלט שעד שנת 2022 לא יהיה ניתן להחזיק בכלובים תרנגולות שמשמשות לתעשיית המזון.