07.11.2018

17:03

חבר הקונגרס הטרי מטקסס בריאיון: "תמיד אהיה קול למען ישראל"

בשיחה עם חדשות עשר, סיפר חבר בית הנבחרים החדש דן קרנשאו על ביקורו בארץ ובגדה, רצונו לקדם את השלום והסוגיות שחשובות לו: הגירה, הצפות - וביטוחי בריאות

דן קרנשאו (34), נציג הרובע השני של טקסס מטעם המפלגה הרפובליקנית, שנבחר הלילה (רביעי) לבית הנבחרים האמריקני סיפר על תמיכתו הרבה בישראל בשיחה שערך עם חדשות עשר.
 

"ביקרתי בישראל ואני מתכנן לבקר בה שוב", סיפר קרנשאו בשיחה עמו, שנערכה טרם ההכרזה על תוצאות בחירות האמצע בארצות הברית. "ייתכן שכבר בדצמבר ובטוח אעשה את זה בקיץ. בלב שלי יש מקום חם לישראל ולישראלים. הייתי גם ברמאללה ובגדה המערבית ואני חושב שאמריקה צריכה להיות שם למען ישראל".
 

בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני, קרנשאו נוקט עמדה פרו-ישראלית אך בדבריו מציין כי על הצדדים לקדם את מאמצי השלום בתיווך אמריקני. "אני מאוד מעריך את מאמציו של טראמפ במה שהוא עשה למען ישראל. עודדתי את המעבר של השגרירות לירושלים ואת הקו הנוקשה נגד האיראנים שרוצים למחוק את ישראל. תמיד נהיה שם למען ישראל ותמיד אהיה קול למען הישראלים וגם קול למען דיאלוג ושלום בין ישראל והפלסטינים. הפתרון הזה צריך לבוא מצד שני הצדדים. ארצות הברית צריכה להיות שם כמתווכת ישרה - אנחנו צריכים לעזור כמה שאפשר עם המשא ומתן. אני בהחלט מוכן להיות קול למען מטרה זו".

 

 

 

 

 חבר הקונגרס דן קרנשאו

חבר הקונגרס דן קרנשאו (חדשות עשר )

 


בשיחה עמו סיפר קרנשאו גם על מטרות פנים-ארציות שברצונו לקדם כחבר קונגרס. "המטרה הגדולה שלי בקונגרס היא להבטיח פריסת תשתית שתאפשר לנו להיות מוכנים יותר בהצפות העתידיות. גם הגירה וביטחון גבולות הם נושאים גדולים, וגם הטיפול בנושא הביטוח הרפואי יהיה בראש הרשימה – אנשים אומרים שמעלים להם את הפרמיות על הביטוחים הרפואיים שלהם בגלל תוכנית "אובמה-קר" של הנשיא אובמה והדמוקרטים – היא גרמה נזק לשוק ביטוחי הבריאות ועלינו לטפל בכך".
 

עוד סיפר חבר הקונגרס הטרי כי בכל הנוגע לשיטת השלטון, הממשל צריך להיות עצמאי יותר ברמה המקומית וגם להיות בעל אוטונמיות כלכלית מבלי למסות יותר מדי את האזרחים "כדי לממן פרויקטים לפוליטיקאים". קרנשאו אמר כי ברצונו "להחזיר את המדינה הזאת לעקרונות עליה היא נוסדה – האחריות האישית, הרוח האינדיווידואלית, שוויון בפני החוק ושוויון הזדמנויות", זאת בגיבוי של ערכים ג'ודאו- נוצריים.
 

קרנשאו, בן למשפחה המקושרת לתעשיית הנפט הטקסנית הגיע למעמדו לאחר שהגיע לדרגת לוטננט קומנדר ביחידת אריות הים. הוא שרת בעיראק, אפגניסטן, בחריין וקוריאה ואיבד את הראייה באחת מעיניו מפיצוץ מטען צד. לאחר שפרש מהצבא השלים תואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת הארוורד והחליט לרוץ לקונגרס האמריקני מטעם המפלגה הרפובליקנית. לאחר שגבר על יריבו קווין רוברטס בבחירות הפנימיות של המפלגה, קרנשאו התמודד כאמור לקונגרס וניצח את המועמד הדמוקרטי טוד ליטון עם 53% מקולות הבוחרים לעומת 45% של יריבו.