31.10.2018

10:21

כך ישפיעו התוצאות בערים על הבחירות המתקרבות לכנסת • פרשנות

ראשי המפלגות סיירו בערי ישראל למען מועמדיהם, ומתכוונים לפרוע את הצ'ק על כך בקרוב. לזהות הפוליטית של ראש העיר יש חשיבות רבה, וההישג האישי של המנצחים הפך למפלגתי

את התוצאה הכי משמחת של הבחירות אתמול כולנו כבר מרגישים בכיס שלנו. אם לדייק, לא מרגישים אותה. מתקפת הספאם מרובת הנפגעים הייתה קשה וחסרת רחמים, ואילולא החריגו עצמם הפוליטיקאים מחוק הספאם, סביר שבתי המשפט היו קורסים הבוקר מתביעות נזיקין בערך כמו אתר הבחירות של משרד הפנים.

 

אבל אל תמהרו לנשום לרווחה. ממש עוד מעט יובס השקט המבורך, והדבר האמיתי נמצא ממש מעבר לפינה. “מיד אחרי הבחירות המוניציפליות יוכרזו בחירות כלליות", התנבא אתמול משה כחלון בתחנת רדיו דרומית, והסביר ש בחירות 2019 כבר ממש בעיצומן - הלילה הייתה רק החזרה הגנרלית.

 

 

 

 

 

 עופר ברקוביץ, משה ליאון, רון חולדאי ועינת קליש
 

עופר ברקוביץ, משה ליאון, רון חולדאי ועינת קליש (חדשות עשר)

 

 

נתניהו, בנט, כחלון ושקד לא התאהבו החודש מחדש בערי ישראל. המסעות שלהם, ועצרות הבחירות שקיימו תחת כל עץ רענן - הן ממש לא מעשה נאצל של תמיכה במועמדים שלא על מנת לקבל פרס. את האשראי הם מתכננים לגרוף בסוף החורף, כשהבוקר הם מרכיבים את מפת התמיכה ברחבי הארץ. בערים מסוימות יש משקל אדיר לזהות ראש העיר ולהיותה "ליכודנית" “כחלונית" או "אדומה". הדיל פשוט: אדם שנבחר הלילה לתפקיד נחשק בעזרת עצרות סוחפות או סרטוני תמיכה, יפרע את הצ'ק בבחירות.

 

דוברי המפלגות כבר שיגרו הבוקר הודעות ניצחון לכתבים הפוליטיים (בלי קשר, אגב, לשאלה אם בכלל היה ניצחון). כל מפלגה מונה את הנציגים שהכניסה למועצות המקומיות, וכמובן את מי שהצליחה להעמיד בראש הערים. הבוקר כבר מדובר בהישג מפלגתי, פוליטי. אנשי כחלון חוגגים את הניצחון שלהם על הליכוד בירוחם, חיפה חזרה הבוקר להיות "אדומה" ולא "קאלישית" ובגדרה לא ניצח הלילה המועמד יואל גמליאל את סהר פינטו, אלא אח של השרה גילה גמליאל את היועמ"ש של כחלון.

 

ואם התופעה של בחירות 2018 היא הודעות מזויפות בטלפון שלכם, נסו לדמיין לאילו ממדים היא תחריף בבחירות 2019. זה הרי פורמט מיובא, שהביא לארץ גדול הקמפיינרים נתניהו ב-17 במארס 2015. אם אתמול כל ראש מועצה זעירה ידע לשקר לכם שיריביו נוהרים, ובעשרות ערים המשטרה תחקור תלונות על זיופים, הרי שבבחירות הארציות זה יהיה מלוכלך ויצרי פי כמה. נקווה שלפחות אתר משרד הפנים יקום לתחיה עד אז.