14.10.2018

21:30

עודכן:

הבודקת החיצונית: "לא היו אירועי הטרדה מינית בחברת פוקס"

בדוח שנועד לברר את הטענות שנחשפו בחדשות עשר, נקבע כי "לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה". הבודקת, שמונתה על ידי הנהלת החברה, לא פגשה את הנשים שעדויותיהן נחשפו

הבודקת החיצונית שמונתה על ידי חברת "פוקס" לבירור הטענות להטרדה מינית בחברה לא מצאה כי היו בה אירועי הטרדה מינית - כך נמסר אמש (ראשון) בדיווח שהעבירה החברה לרשות לניירות ערך ולבורסה. בהודעה מבהירה הבודקת כי הטענות שהובאו על ידי נשים בתחקיר חדשות עשר - נותרו אנונימיות, ולמעשה לא הצליחה לפגוש את הנשים.

 

הבודקת החיצונית מונתה על ידי הנהלת פוקס בסוף חודש אוגוסט, בעקבות טענות של שורה של נשים שנחשפו על ידי רביב דרוקר וליאת לוי בחדשות עשר, שתיארו הצעות מגונות והטרדות מיניות מצדו של המנכ"ל הראל ויזל. זמן קצר לאחר פרסום סדרת העדויות בחדשות עשר, מונתה השופטת בדימוס אורנית אגסי על ידי הנהלת החברה עצמה לבחון את הטענות. תהליך הבדיקה, על פי הדיווח שהעבירה החברה, כלל פגישות עם עובדות ועובדים בחברה, לרבות בכירות ובכירים בחברה ומנכ"ל החברה, וכן בדיקה של נהלי החברה והתנהלותה.

 

 

 

 

 

אגסי קבעה כי "לא מצאה שהיו אירועי הטרדה מינית בחברה על ידי בכירי החברה ומנכ"ל החברה". היא הוסיפה כי "החברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה בהקשרים האמורים לעיל".

 

כמו כן, ציינה הבודקת כי נקטה בצעדים ופעלה לשם מתן הזדמנות למתלוננות ככל שישנן לפנות אליה, ובמסגרת זו, אף נפגשה עם רביב דרוקר לצורך בירור הטענות. ועדת הביקורת, ולאחריה דירקטוריון החברה, קיימו דיון בדוח ולאחריו אימצו את מסקנותיו. "הדירקטוריון מייחס חשיבות רבה לנושא מניעת הטרדה מינית והנחה את הנהלת החברה להמשיך לפעול על מנת להבטיח סביבת עבודה מכבדת ובטוחה", נמסר מהחברה.