14.10.2018

22:30

במערכת הבריאות שוקלים: חיסון נגד חצבת כבר בגיל תשעה חודשים

פרסום ראשון: בעקבות הזינוק המטאורי בתפוצת המחלה - 666 מקרים לעומת פחות מ-20 בשנה שעברה - נשקלת הוספת חיסון מוקדם, שלא יבטל את הצורך בחיסון בגיל שנה שניתן כיום

בהלת החצבת: בעקבות ההתפרצויות הרבות של מקרי חצבת בישראל בתקופה האחרונה, במשרד הבריאות שוקלים להקדים את מתן החיסון נגד המחלה – מגיל שנה לתשעה חודשים בלבד.

 

נכון להיום, למשרד הבריאות דווח כבר על 666 מקרים של חצבת, זינוק מטאורי לעומת פחות מ-20 התפרצויות בשנה שעברה. מדובר כידוע במחלה מאוד מדבקת, ולכן החשש הגדול הוא שהמספר הזה רק יעלה באופן מעריכי.

 

חיסון תינוקות
 

חיסון תינוקות (חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 

 

 

במדינת ישראל ישנן קבוצות גדולות שהן מדוכאות חיסון, ובתוך קבוצות אלו יש אזרחים רבים שאפילו לא מודעים לכך שהם מצויים בסיכון על אף העובדה שקיבלו חיסון בילדותם. נשים בהיריון, חולים במחלות כרוניות, חולים שעוברים טיפולים כימותרפיים וכמובן תינוקות מתחת לגיל שנה, אינם מקבלים כיום את החיסון.

 

זו בדיוק הסיבה שבמשרד הבריאות שוקלים כעת להקדים את החיסון לגיל תשעה חודשים. בחודשי החיים הראשונים לתינוק יש עדיין את החסינות שהוא קיבל מאמו, אבל בגיל תשעה חודשים היא כבר פגה והחשש במערכת הבריאות שריבוי החולים עלולה לפגוע בתינוקות. בהמשך השבוע תיערך פגישה בין הגורמים המעורבים בנושא, שינסו להכריע לכאן או לכאן. חשוב להסביר שבגיל תשעה חודשים מערכת החיסונית לא בשלה כבגיל שנה, ולכן תינוקות יזדקקו לחיסון נוסף בגיל שנה.