07.10.2018

14:09

עודכן:

קים וזיו נרצחו בפיגוע בברקן: "לא יצאו למלחמה - הלכו לעבוד"

קים לבנגרונד יחזקאל הותירה אחריה בעל ותינוק בן שנה: "הייתה ילדה מקסימה". משפחתו של זיו חג'בי, אב ל-3 ומנהל כספים, הסכימה לתרום איבריו: "היה אבא טוב ועובד מסור"

הותר לפרסום: קים לבנגרונד יחזקאלבת 28 מראש העין, נשואה ואם לתינוק בן שנה וארבעה חודשים, וזיו חג'בי, בן 35, נשוי ואב לשלושה מראשון לציון, הם הנרצחים בפיגוע הירי שהתרחש היום (ראשון) באזור התעשייה ברקן שבשומרון. לבנגרונד יחזקאל נכפתה באזיקונים, על-ידי המחבל הפלסטיני, ונרצחה יחד עם חג'בי, מנהל הכספים של החברה, שהיא עבדה כמזכירתו. אישה בת 54 נפצעה בינוני.
 

הלווייתה של לבנגרונד יחזקאל תיערך הערב בשעה 22:00 בבית העלמין בראש העין. הלווייתו של חג'בי תיערך מחר בשעה 14:00 בבית העלמין במושב ניר ישראל.

 

סמדר, עובדת החברה, סיפרה על הפיגוע וספדה לחבריה שנרצחו: "זה קרה בקומת ההנהלה. אלו חברים שלי שעובדים המחלוקת ההנהלה, הכספים והרכש. עצוב לי מאוד, הבוקר הזה קשה", אמרה סמדר. "קים הייתה אישה צעירה, עם תינוק בן שנה וחצי. אסון כבד נפל על כל קבוצת 'אלון'. קים ילדה יפהפיה, מדהימה, מקסימה. כל בוקר היא סיפרה על הילד שלה 'הנה הוא הולך והנה הוא מדבר'".

על חג'בי, שמשפחתו הסכימה לתרום את איבריו ולהציל חיים, אמרה סמדר כי: "זיו בחור מדהים עם שלושה ילדים שהיה מביא אותם למפעל. הוא בחור מדהים, אבא טוב ועובד מסור".

 

 

 

 


 

  קים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחת בפיגוע במפעל המחזור בברקן

קים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחת בפיגוע במפעל המחזור בברקן (באדיבות המשפחה )
 

 

איריס חג'בי, אמו של ההרוג, סיפרה כי בנה היה "בן אדם שאהב את החיים, אהב את העבודה. הוא יצא מוקדם בבוקר לעבודה, וזה מה שהוא קיבל בסוף, זה מה שקיבלנו בסוף". לדבריה, "אני לא רוצה שאף אחד מאלה שפגו בו יישאר חי, שהמשפחה שלו תסבול. אני לא מוכנה לזה שאני צריעה לסבול. הבן שלי לא יצא למלחמה, הוא יצא לעבוד". היא הבהירה: "אני רוצה שהבן אדם הזה ימות. וכל מי שנוגע ביהודים שיהרגו אותו, בלי לעשות חשבון לאף אחד".

 

"ביום שבת הקרוב יש לו יום הולדת, הוא בן 35, רק 35. למה?", הוסיפה האם, "למה אני צריכה לקבוק את הבן שלי בגיל 35? יש לו ילדים קטנים, זוג תאומים בני 7 וילד בן 4 וחצי, מה האימא שלהם תגיד להם על זה? בנימים הכי קטנים של הגוף הם קשורים לאבא שלהם". 

 

דודתה של קים, יהודית שפטר, אמרה לחדשות עשר: "השמיים נפלו עלינו והתנפצו. קים תמיד היית חייכנית וטובת לב, ילדה מתוקה ויפה, הספיקה לשים את בנה בגן בשעה 07:15 ונפרדה ממנו לבלי שוב. לא הגיוני שנקבור את ילדנו. מישהו צריך לתת לנו תשובות".

 

ערן בודנקין, מנהל הלוגיסטיקה והתפעול במפעל הציג לחדשות עשר את המסלול שעבר המפגע. "הוא עלה במדרגות במטרה רשמית לתקן תקלת חשמל", סיפר בודנקין. "הוא נכנס לאזור המשרדים של הקבוצה – הנהלת חשבונות, רכש וכדומה. הפקידה שיושבת בכניסה נפגעה ונרצחה. משמאלה יושב עובד חברה בכיר, וגם בו הוא פגע. מצד ימין זה אזור שבו נפגעה עוד פקידה (שנפצעה באירוע - א"ה)".

 

בתוך המשרדים ניתן לראות חלון מנופץ וזכוכיות על הרצפה. כמו כן נראים דפים בערימה על הכיסא של ההרוג, וכן ציוד משרדי זרוק על השולחן.

מנהל הלוגיסטיקה במפעל מספר על מסלול הקטל של המחבל:
 


צה"ל ושב"כ קבעו לפני מספר שעות כי אירוע הירי בברקן הוא פיגוע טרור. דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, ציין כי המחבל בן ה-23, מהכפר שוויכה שבאזור טול-כרם, מחזיק באישור עבודה וזהותו ידועה, נכנס עם רובה מסוג קרלו למפעל שבשומרון וירה בשלושת קורבנותיו. סוכנות הידיעות הפלסטינית "ספא" דיווחה כי כוחות צה"ל פשטו על ביתו של המחבל בשוויכה, ושם הם תיחקרו את הוריו.
 

עוד מסר מנליס כי ייתכן והיו למחבל מניעים נוספים, אך צה"ל ושב"כ קבעו חד משמעית שמדובר בפיגוע וכעת יחידות מיוחדות מנהלות אחריו מרדף. "דברים שהמחבל השאיר גורמים לנו לקבוע שמדובר בפיגוע טרור, הוא נושא אישור לעבודה באזור התעשייה אך לא הגיע לעבודה בשבועות האחרונים", ציין מנליס. "ייבדק כיצד הוא נכנס עם נשק שעדיין לא נמצא אצלנו. אנחנו לא יודעים את כוונותיו אך מהבנה ראשונית מדובר במפגע בודד שפעל על דעת עצמו. ההנחה היא שהוא מחבל חמוש במנוסה".

עד כה עולה מתחקיר הפיגוע כי המחבל נכנס עם רובה הקרלו בתוך תיק הגב ולא נבדק בש"ג של אזור התעשייה ברקן. על אף שתחילה דווח כי המפגע פוטר מעבודתו, כעת ידוע כי למרות שלא הגיע לעבדותו במפעל בשבועיים האחרונים, הוא דווקא לא פוטר. עוד עולה מהתחקיר כי המחבל ירה לעבר עובד נוסף כדור אחד במנוסה, אך היה לו מעצור ברובה הקרלו. בתגובה, ירה העובד לעבר המפגע באמצעות אקדחו, אך הוא החטיא והמחבל ברח. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הוסיף כי אחת הנפגעות נמצאה כפותה באזיקונים.


תיעוד מנוסת המחבל מזירת הפיגוע:
 

 

יוגב פריד, עובד המפעל שירה במחבל שיחזר את האירוע. "תוך כדי בריחה ראיתי אותו רץ במהירות לכיוון אחד הרחובות, והוא ירה לכיוון שלי", סיפר פריד. "הספקתי לירות כדור אחד לעברו והוא נעלם. אנחנו מכירים אותו, הוא אחד החשמלאים שלנו. קראו לנו שקרה משהו וראינו אנשים ירויים. התחלנו לאבטח את המקום ועברתי עמדה עמדה. הוא הספיק לירות כדור אחד לעברי ונעלם. הוא היה שבוע חולה, כולם כאן עובדים עם אישורים".

 

בוידאו: יוגב פריד, עובד המפעל שירה במחבל, משחזר את האירוע
 


ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, סיפר כי "ראיתי את המראה הנורא של ההרוגים על הרצפה. מה שתפס אותי כשנכנסתי זו אישה צעירה עם ידיים קשורות באזיקון", תיאר דגן את זירת האירוע. "אמרתי לעצמי 'איזה פחדן שפל ועלוב יכול להיות המחבל הזה שהוא קושר אישה צעירה עם אזיקון ויורה בה'. חשבתי שגבר מוסלמי אמור לשמור על כבודן של נשים. אני לא יודע איך הוא נכנס עם קרלו בתיק וזה נמצא בבדיקה. אנו סומכים על צה"ל ומחכים למה שהם יגידו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי: "מדובר בפיגוע טרור. כוחות הביטחון מבצעים מרדף אחרי הפוגע. אני בטוח שיתפסו אותו ונעמיד אותו לדין. שולח תנחומים בשמי ובשם הממשלה".

חמאס מסר כי "הפיגוע בברקן הוא פרק חדש במאבק העם הפלסטיני בגדה המערבית וזהו מסר מהצעירים בגדה לאלו הנמצאים תחת מצור בעזה. המתקפה מוכיחה כי כל ניסיונות הרשות הפלסטינית לקשר עם ישראל נכשלים וכי הצעירים הפלסטינים מתעקשים על מאבק עם ישראל". עוד מסר חמאס כי "הפיגוע הוכיח שנכשל הניסיון לחסל את ההתנגדות בגדה המערבית כתגובה לפשעי ישראל וכתגובה להמשך התיאום הביטחוני עם ישראל. העם הפלסטיני בגדה המערבית מסרב להיגיון של הרשות הפלסטינית בדבר שביתת נשק עם ישראל והטלת סנקציות על רצועת עזה".

 

 זירת פיגוע הירי בברקן

זירת פיגוע הירי בברקן ( דובר צה"ל)