02.10.2018

08:49

ליברמן: "נחשוף בהמשך מידע נוסף על מפעלי הטילים בלבנון"

שר הביטחון אמר כי לישראל יש עוד מידע, בנוסף למה שחשף רה"מ באו"ם, והבהיר כי אין לו מחלוקת עם נתניהו על זהות הרמטכ"ל הבא • בנט: "ליברמן מוביל בעזה מדיניות שמאל"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר היום (שלישי) בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל כי לישראל יש עוד מידע על מפעלי הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון, וכי תחשוף אותו בהמשך. זאת נוסף למידע שחשף ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם בשבוע שעבר.

 

לגבי בחירת מינוי הרמטכ"ל, אמר ליברמן כי "אין מחלוקת ביני לבין ראש הממשלה על זהות הרמטכ"ל הבא".

 

השר נפתלי בנט
 

השר נפתלי בנט (חדשות עשר)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ליברמן התייחס לחילופי ההאשמות בינו לבין שר החינוך נפתלי בנט. "טוב שהשר בנט לא מאשים אותי בכישלון של הפועל באר שבע וברצלונה", אמר. "הוא התחיל את מערכת הבחירות, ויעשה הכול בשביל עוד מנדט. בדיונים בקבינט הוא תמך בכל הצעדים וההחלטות".

 

מאוחר יותר התראיין בנט בגל"צ, והמשיך לתקוף את המדיניות שמוביל שר הביטחון. "ליברמן ממשיך להוביל את המדיניות המאוד חלשה ברצועת עזה. המדיניות מול עזה היא שמאלנית, התגובה שלנו לחמאס היא מאוד רפה", אמר.

 

 שריפה בסמוך לעוטף עזה כתוצאה מבלון תבערה
 

שריפה בסמוך לעוטף עזה כתוצאה מבלון תבערה ( אושרי צימר)

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אתמול את לבנון וארגון חיזבאללה על רקע הסיור שנערך ביוזמת משרד החוץ הלבנוני לשגרירים במדינה. "חיזבאללה משקר במצח נחושה לקהילה הבינלאומית באמצעות סיור סרק תעמולתי של שר החוץ הלבנוני, שלקח שגרירים למגרש הכדורגל, אך נמנע מלקחת אותם למפעל התת-קרקעי לייצור טילים מדויקים שנמצא בצמוד לו מתחת לקרקע". נתניהו תהה: "מדוע המתינו שלוש יממות עד שביצעו את הסיור?", והוסיף "כדרך קבע חיזבאללה דואג לנקות את השטח באתרים שנחשפו".

 

נתניהו התייחס לטענות של שר החוץ הלבנוני, ג'בראן באסיל, שאמר כי "רה"מ מפיץ שקרים ומחפש הצדקה לתקוף בבירה הלבנונית", ואמר "מצער שממשלת לבנון מקריבה את שלום אזרחיה בחיפוי על חיזבאללה שלקח את לבנון כבת ערובה לתוקפנותו נגד ישראל".

 

באסיל אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שערך משרד החוץ הלבנוני לשגרירים המוצבים בביירות במטרה לחשוף את "האמת" על נאומו של נתניהו ביום חמישי. בהמשך, יצאו השגרירים לסיור באחד האתרים שבהם נטען כי נבנית תשתית טרור של חיזבאללה. שגריר סעודיה ושגרירת ארצות הברית בלטו בהיעדרם, כשנשאל באסיל מדוע השגרירה האמריקנית לא הגיעה, הוא השיב: "נמסר לי שהיא בחופשה".

 

 נתניהו מציג באום את נמל התעופה של ביירות
 

נתניהו מציג באום את נמל התעופה של ביירות (או"ם )

 

 

באסיל התייחס בביטול לדבריו של רה"מ הישראלי, וטען כי "זה נכון שבידי חיזבאללה יש טילים מדויקים, אך הם לא באתרים שצוינו וודאי שלא בסביבת שדה התעופה". עוד הוסיף כי "חייב לעצור את הטירוף הישראלי ואת ההאשמות השקריות". בהמשך דבריו החריף את הטון נגד נתניהו: "לבנון תמנע כל תוקפנות ישראלית על ביירות - להתקפה שכזו תהיה השלכות לא רק בלנון אלא גם במדינות אחרות במזרח התיכון".

 

ביום ראשון תקף בנט את שר הביטחון, אביגדור ליברמן, על רקע הפגנות הפלסטינים סמוך לגדר רצועת עזה והעימותים עם חיילי צה"ל. מפלגת ישראל ביתנו מסרה בתגובה כי השר בנט שרוי בקנאה ובהיסטריה.

 

"הסכמי ליברמן - חמאס קרסו. הטרור נמשך על חשבון ביטחון תושבינו, הודות למדיניות ההבלגה והחולשה של ליברמן; אביא את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה", אמר שר החינוך. "בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור. עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ ממשיכים לאיים על תושבי העוטף, ההתפרעויות על הגדר מסלימות ואל עמדות צה"ל מסתננים פלסטינים ללא פחד. 
כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון".

 

"כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה, והיא הובילה", הסביר בנט. "המצב הנוכחי הוא תוצאה ישירה של מדיניות ליברמן מול הרצועה. תחת מעטה של 'פרגמטיות' ו'אחריות', ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס. זו לא מדיניות הביטחון שהציבור מצפה לראות מממשלת ימין".


"מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן. את המצב הזה חייבים לעצור. בכוונתי להביא את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה, מיד לאחר החגים", סיכם שר החינוך.

 

בתגובה נמסר ממפלגת ישראל ביתנו: "ביום שישי האחרון נהרגו שבעה מתפרעים פלסטינים, מעל 500 נפצעו ואף ישראלי לא נשרט, כתוצאה ממדיניות נחושה ועוצמתית שהוכיחה את עצמה. המתקפות החוזרות ונשנות של שר החינוך על שר הביטחון מצביעות כנראה על ההיסטריה ועל הקנאה שבהן הוא שרוי. עדיף שיתמקד בכשלונותיו במערכת החינוך ולא יפריע לדברים שמחייבים ניסיון, אחריות ושיקול דעת. השר בנט הוא שותף מלא להחלטות הקבינט וגם כשכבר טרח להופיע לדיונים בנושא עזה, לא זכור שאי פעם הביע התנגדות למדיניות הקבינט".

 

מאוחר יותר הגיב ליברמן להאשמות: "בסוף השבוע האחרון נהרגו בעזה 7 מתפרעים פלסטינים ומעל ל- 500 נפצעו. אף ישראלי לא נשרט. זוהי תוצאה של מדיניות נחושה ועוצמתית. כל האשמותיו של מר בנט הן פוליטיקה נטו ואין להן שום קשר לביטחון. רק סיסמאות של קמפיין בחירות, אפס מהות".