26.09.2018

15:15

עודכן:

לאחר חשיפת חדשות עשר: חיפושים אחר מעורב נוסף בפגע וברח בת"א

פרסום ראשון: המשטרה מחפשת את האדם שהופיע בתיעוד מצלמות האבטחה שנחשפו אתמול. עולה האפשרות שאותו אדם הסיע את אספה לזירת התאונה לאחר שהשחקן נמלט ממנה, והחזירו לרכב

פרסום ראשון: המשטרה החלה היום (רביעי) בניסיונות לאתר את האדם, שעל פי תיעוד מצלמות האבטחה שהתפרסמו אמש בחדשות עשר, ייתכן שהסיע את הכדורגלן יצחק אספה חזרה לזירת תאונת ה"פגע וברח" בתל אביב, לאחר שהשחקן על פי החשד נמלט ממנה, ולאחר מכן מביא אותו חזרה לרכבו.

 

חוקרי המשטרה הגיעו לפני זמן קצר לבית העסק ברחוב בן אביגדור שבעיר, על מנת לדרוש את כל המצלמות שבו נראה נהג הרכב הלבן.

 

 

 

 

 

בווידאו: תיעוד הרגעים שבהם נראים אספה וחברו עולים לרכב לבן של אדם נוסף

 

 

עורך דינו של אספה, אלון שליכטר, הודיע למ.ס אשדוד, שמשלמת את שכרו, כי הוא מתפטר ולא ייצג עוד את הכדורגלן, בעקבות חילוקי דעות עם מועדון הכדורגל. חילוקי הדעות נובעים ככל הנראה מכך שההנהלה רוצה שאספה יודה וייקח אחריות בעוד ששליכטר מתנגד ודורש שישמשיך לשמור על זכות השתיקה.

 

מוקדם יותר היום, בית משפט השלום בתל אביב האריך בחמישה ימים את מעצרו של אספה, שחקן קבוצת מ.ס אשדוד בכדורגל,החשוד בתאונת הפגע וברח בשדרות רוקח, שבה נפצע אנוש רוכב אופניים חשמליים בן 17.

 

השופט קבע כי "קיים חשד סביר למיוחס לחשוד", וגינה את הפקרת הקטינים שנפגעו: "מדובר במעשים כעורים והתנהגות אנטי-חברתית". לחומרת המעשה לכאורה מצטרפת העובדה שאספה, נהג צעיר, עלה על ההגה בשכרות, על פי החשד. עוד מסר השופט כי "בהחלט יש חשש לשיבוש וקיימות סתירות בין הגרסות ויש לאפשר למשטרה למצות את החקירה, כאשר ברקע התנהגות החשוד וקיומה של חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר".

 

המשטרה ביקשה בדיון להאריך את מעצרו בשבעה ימים. נציג המשטרה, מיחידת בוחני אגף התנועה במחוז תל אביב, אמר בדיון כי "החשוד הפקיר פצוע במצב אנוש, שיבש את הראיות, והיה תחת השפעת אלכוהול". לדבריו, לצוות החקירה "יש עוד פעולות רבות לבצע". הוא הוסיף כי אספה שומר על זכות השתיקה ולא משתף פעולה עם החקירה.

 

 יצחק אספה בבית המשפט
 

יצחק אספה בבית המשפט (חדשות עשר)

 

 

עורך דינו של החשוד קרא לשחררו למעצר בית, וטען כי "המשטרה הגישה את אותה בקשה מהדיון הקודם". בנוסף, הוא שלל את הטענות לשיבוש החקירה: "הוא לא יכול לשבש שום דבר, לא מצלמות, הוא לא יכול להשפיע על אנשים, פשוט שום דבר".


משפחתו של אספה, שנעצר לאחר המקרה ומעצרו הוארך עד היום, הגיעה ללוות אותו בדיון בבית המשפט. אמו אמרה כי היא "מקווה שיהיה בסדר", והבהירה כי היא מאמינה לדבריו של בנה. בדיון הראשון להארכת מעצרו טען נציג המשטרה כי השחקן לא משתף פעולה, אינו מביע חרטה ומשבש את החקירה.

 

אמש נחשף בחדשות עשר תיעוד רצף האירועים שעבר אספה בליל התאונה, כולל שיבוש ניסיון החקירה והמעצר. עוד התגלה לראשונה כי המשטרה ביצעה את בדיקת הינשוף לחשוד רק שעה וחצי לאחר האירוע כיוון שברח מהזירה והמשמעות היא שייתכן כי החוקרים ייתקשו להוכיח שהיה שיכור בזמן התאונה.
 

ביום שני בשעה 00:40 הגיע אספה למועדון לילה בנמל תל אביב. מי שדאג להכניסו למועדון הוא חברו, שחקן עירוני קריית שמונה, שלאחר התאונה נחקר גם הוא במשטרה. השניים בילו במקום כמעט שלוש שעות ורק ב-03:30, עשו את דרכם החוצה.