08.09.2018

00:14

"ביבי מלך ישראל": מאחורי הקלעים בטקס הרמת הכוסית של נתניהו

נאומו של רה"מ בטקס הרמת כוסית של פעילי הליכוד היווה הצצה לאהבה שרוחש לו קהל מצביעיו, חרף ההסתבכויות בפרשיות השונות. "העם רוצה את ביבי נתניהו, זה כתוב בתורה"

כאלף פעילי ליכוד הגיעו ביום חמישי לגני התערוכה בתל אביב לאירוע הרמת כוסית לרגל ראש השנה והאזינו בהתלהבות לנאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

רבים מהפעילים רואים בנתניהו כמנהיג הבלתי מעורער של עם ישראל ועבורם הוא "ביבי לעולם ועד". חלקם נועצים טיעונים אלו בדמות האידאולוג הימני חסר הפשרות שהם רואים בו, וחלקם מתייחסים אליו כשליח של האל. "העם רוצה את ביבי נתניהו, זה כתוב בתורה", אמר לחדשות עשר אחד הפעילים שהיו בכנס. 

 

אולי בשל העובדה שנתניהו הבטיח 40 מנדטים בבחירות הבאות רשימת המצטרפים למפלגה הולכת ומתארכת. עם זאת ואולי כתגובה לדם החדש, להרמת הכוסית הגיעו בכירי הליכוד שאינם שוכחים לציין בפני המצלמה את תמיכתם הבלתי מסויגת בראש הממשלה. "אני מאוד גאה שהלכתי עם נתניהו בשפל הגדול", אמר אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה. "גם כשלא היו לו 40 מנדטים, היו לו 12 – זה המבחן", הוסיף.

 

 טקס הרמת כוסית של הליכוד
 

טקס הרמת כוסית של הליכוד לרגל השנה החדשה (חדשות עשר )

 

 

מחוץ לאולם, היה קומץ נחוש של מפגינים שמניף דגלים בגנות ההסתבכויות האחרונות של נתניהו. ומולם, קומץ אחר ועיקש מהליכוד שמגן בחירוף נפש על ראש התנועה בקריאות "לא יעזור לכם כלום. ביבי מלך ישראל!".

 

 הפגנה נגד ביבי מחוץ לביתן בגני התערוכה
 

הפגנה נגד ביבי מחוץ לביתן בגני התערוכה ( חדשות עשר)

 

 

ההתרחשות הזו ממחישה במדויק את יחסם של ציבורים שונים במדינה כלפי נתניהו: בשביל חלק הוא אבי האומה, בחלק אחר דמותו מעוררת סלידה – אך קשה לאתר בסביבה את אלו האדישים כלפיו.