02.09.2018

23:16

בלי טיפת בושה: התיירים הישראלים מציגים לעולם - הרס וחורבן

סדינים מוכתמים בצואה, שתן על הרצפה, וחדר שהפך למאפרה: מלונאים בחו"ל שלחו ל"ברקוד" תמונות בעילום שם כדי לא להיתפס כאנטישמים, וביקשו - הראו אותן, אולי משהו ישתנה

השחתת חדרי מלון, זוהמה שנשארת מאחור, ותדמית לאומית שיהיה לכולנו קשה מאוד לתקן.

 

בעידן הוויראלי קשה להתעלם מקטטה המונית של ישראלים במלון ברומניה, או ממפעילי שיט שזרקו מהאנייה נער שלטענתם שתה והתפרע. גם מצילה בבריכת מלון שספגה איומים באלימות מהורה ישראלי הצליחה לעורר רעש ברשת, אך עדיין, מלונאים רבים מעדיפים להשתיק את רוב המקרים המכוערים, מהפחד להיתפס כאנטישמים, ולסבול מחרמות מצד התייר הישראלי. ספקי התיירות חששו שיציאה פומבית נגד הישראלים עלולה לפגוע בהם אפילו יותר מנזקי הוונדליזם במלונות, אך למרות זאת ביקשו - הראו את התמונות האלו, אולי משהו ישתנה.  

 

ד"ר אייל דורון, חוקר ומפתח חשיבה יצירתית, לא נותר אדיש לתמונות שהגיעו לידי מערכת ברקוד, ואמר: "השלטים בעברית בכל מקום שאני מגיע אליו, שמיועדים אליי כחוליגן הראשי, כמי שאי אפשר לסמוך עליו, כזה שאתה לא יודע למה לצפות ממנו, זה ממש ממש לא נעים - וזה לא רדיפה אנטישמית". עוד הוסיף דורון כי אנו "צריכים להתחיל ולהבין מה זה פרופיל אישי-לאומי בעולם הדיגיטלי. זה פשוט שיימינג עצמי. יש דברים שלא עושים. זה מתועד".  

 

 ערימות זבל שהותירו תיירים ישראלים במלון דירות בחו"ל
 

ערימות זבל שהותירו תיירים ישראלים במלון דירות בחו"ל (חדשות עשר )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ד"ר דריה מעוז, אנתרופולוגית חוקרת תיירות, מהמכללה האקדמית הדסה הזדעזעה ואמרה: "זה פריקת כל עול, חוסר התחשבות מוחלט - גועל נפש". בפאן המקצועי הוסיפה מעוז כי "יש מונח בתיירות שנקרא מלך ליום אחד. התחושה היא שאם עד היום אני עבדתי ושירתי אחרים, את הילדים שלי, את הלקוחות שלי, אז עכשיו מגיע לי. אני בחופשה - שישרתו אותי. אני שילמתי". סימה דובדבני, מנהלת מחלקת ישראלים בחו"ל במשרד החוץ, אמרה: "זה עצוב ועושה שירות רע מאוד למדינת ישראל - אי אפשר להצביע על אנטישמיות כשאתה משאיר כזה חדר".