26.08.2018

20:10

פרשת המעונות: נדחתה הצעת פרקליטי שרה נתניהו לעסקת טיעון

היועמ"ש החליט לדחות הצעת עורכי דינה של רעיית ראש הממשלה הכוללת החזרת חלק נכבד מהכסף מבלי להודות בעבירות, כמו גם עיכוב הליכים בשל "נסיבות אישיות"

פרשת המעונות: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט לדחות את הצעתם של פרקליטי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לעסקת טיעון.

 

הצעת הפרקליטים שנדחתה כוללת החזרת חלק נכבד מהכסף מבלי להודות בעבירות כמו גם עיכוב הליכים לתקופה ממושכת בשל נסיבות אישיות. החלטתו של מנדלבליט התגבשה לאחר שבין הצדדים נערכה פגישה על מנת להגיע להסדר שימנע הגעה לבית המשפט. לפני כשבועיים הגיעו פרקליטי נתניהו, עורכי הדין יוסי כהן, אלון קוסטליץ ועמית חדד לפרקליטות המדינה בירושלים והגישו את ההצעה יש לציין כי בין הצדדים היו פערים גדולים בנוגע להסדר אפשרי. 

 

עמדת הפרקליטות היא שבלי הודאה של נתניהו בחלק מהעובדות וקבלת אחריות פלילית, לא יהיה הסדר טיעון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 הצעת פרקליטיה של שרה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה
 

הצעת פרקליטיה של שרה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה ( חדשות עשר)

 

 

בתחילת החודש פורסם בחדשות עשר כי מתנהלים מגעים להסדר טיעון. עוד פורסם כי בפרקליטות לא יסכימו לאי הרשעה ולא יסכימו כי במסגרת הסדר שיושג, פרקליטי נתניהו יטענו לאי הרשעה בבית המשפט.

 

כזכור, לפני כחודשיים הוגש כתב האישום נגד אשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות במסגרת תיק המעונות. נתניהו מואשמת כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת, על מנת לחייב את הארוחות על חשבון המדינה. הוגשה בקשה לקבוע הרכב של שלושה שופטים, בשל "מעמדה המיוחד" של נתניהו.

 

נוסף לכך, פורסמו פרטים מתוך חדר החקירות של נתניהו. מתוך תמלילי החקירה שהגיעו לידי חדשות עשר עולה כי נתניהו טוענת שאנשי המעון משקרים ומחליפה עקיצות עם חוקרות המשטרה. למשל, החוקרת שאלה: "עלו דברים של עדים במשטרה שאת כל הבקשות שלך צריך למלא ויהי מה. תגובתך?" ונתניהו הגיבה: "זהו שקר וכזב. את רוב הבקשות שלי מסרבים סירוב מוחלט. שום דבר שאני מבקשת לא עושים... אני אזמין שוב את מושיק גלאמין שיראה שהבית נוטף, פגום והרוס. כתבו כתבה ששומרי הסף התרשלו. אז הם החליטו להגיד לי לא לא ולא. זה שקר וכזב".