15.08.2018

23:12

המנתח שמדפיס איברים עלה לארץ - ויעבוד דווקא בשירות הציבורי

פרופסור דניאל אזולאי, שנחשב למומחה בקנה מידה עולמי, החל לעבוד בשיבא שבתל השומר: "חושב שזה הזמן הנכון להגיע ולתרום להקמת יחידה טובה בישראל" • סטטוסקופ

פרופסור דניאל אזולאי, שעלה לאחרונה לארץ והחל לעבוד בבית החולים שיבא בתל השומר, הוא אחד ממנתחי הכבד הטובים והמנוסים בעולם. הוא נחשב לפורץ דרך, שתרם רבות לניסוח תורת כירורגיית הכבד, ובין היתר ידוע כאחד הבודדים בעולם שמשתמש במדפסות תלת מימד כדי לייצר דגמים מדויקים של האיברים טרם לניתוח. ולציבור הישראלי הוא מוכר מכיוון שכשמאיר דגן, ראש המוסד לשעבר, נזקק להשתלת כבד, הוא הוטס במיוחד לחו"ל כדי שפרופסור אזולאי ינתח אותו, מה שבסופו של דבר אף האריך את חייו במספר שנים. אזולאי הוא גם אחד המנתחים הבודדים בעולם שיכול היה לנתח את יניב חכמון, הסובל מסיבוך נדיר של סרטן המעי הגס, שהביא גרורות לכבד.

 

"התחלנו לשמוע את השם פרופסור אזולאי בתחילת יולי, ואז התחלנו להכין את החומר שביקשו כדי שיקבל רקע לתיק שלי ויבין מה הדילמה. הוא היה מאוד החלטי והסביר שנדרשות שלוש בדיקות כדי לקבוע אם אפשר לנתח או לא", בנימה אישית הוסיף: "הוא חייכן, הוא מאוד נחמד, וחוץ מזה הוא בעל שם עולמי. הוא אישיות בפני עצמה, הוא רכש מעולה – כמו להביא שחקן NBA לארץ".

 

 פרופסור דניאל אזולאי, מנתח כבד בעל שם עולמי שעלה לישראל
 

פרופסור דניאל אזולאי, מנתח כבד בעל שם עולמי שעלה לישראל (חדשות עשר)

 

 

פרופסור אזולאי התייחס לגורמים שהביאו אותו לארץ, דווקא בשיאה של קריירה מצליחה ופורצת דרך בצרפת: "אני יהודי, אני אוהב את ישראל, ואני חושב שזה היה הזמן הנכון להגיע ולתרום להקמת יחידת כבד טובה בישראל". גם גישתו המיוחדת של אזולאי נשקפת מדבריו:  "כדי לבצע עבודה טובה עלייך להיות אמפתי, אם אתה קר, העבודה שאתה מבצע אינה טובה. ודאי שאינך חייב לבכות עם המטופלים כשאתה אומר להם שהמחלה שלהם חמורה, אך אמפתיה היא חלק מהתפקיד". לגבי חווית הטיפול באנשים רמי דרג אמר: "אין הבדל בין מטופלים, כשאתה מנתח מטופל הוא יכול להיות אישיות חשובה ויכול להיות אדם פשוט ביותר. אין כל הבדל בהתנהלות, באבחנה, בניתוח ובטיפול לאחר הניתוח".