22.07.2018

19:38

7 ישראלים נעצרו בחשד שניהלו רשת בין-לאומית לסחר בנשים לזנות

החשודים נעצרו בישראל ובבלארוס בחשד שהבריחו צעירות לארץ, ואף סייעו להן בהשגת אשרת שהייה. מספר קורבנות אותרו על ידי המשטרה והועברו למקלט הגנה

שבעה אזרחים ישראלים נעצרו בחשד שלקחו חלק ברשת הברחת נשים, במסגרתה סחרו בנשים צעירות ונערות שהובאו לארץ כדי לעבוד בזנות - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. החקירה הסמויה, בפרשה שכונתה "שערי שמיים", התנהלה בחודשים האחרונים תוך שיתוף פעולה בין משטרת ישראל, האינטרפול ומשטרת בלארוס, ובמסגרתה נעצרו בסוף השבוע האחרון שישה חשודים בישראל וחשוד נוסף בבלארוס.

 

מעצרם של חמישה מהחשודים האורך בבית המשפט, והשאר ככל הנראה יובאו בפני שופט בימים הקרובים. במשטרה ציינו כי מספר צעירות שהוברחו לארץ אותרו והובאו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית נגב, ולאחר מכן הועברו למקלט הגנה. עוד עולה מפרטי החקירה כי הצעירות "נבחנו" בבלארוס על ידי אנשי הכנופיה טרם קיבלו אישור להיות מועברות ארצה, ולאחר מכן אף קיבלו תדריך מסודר בו נאמר להן כיצד עליהן לנהוג על מנת להונות את גופי האכיפה בכניסה לישראל. כשהגיעו לארץ נאספו הצעירות על ידי גורם נוסף ברשת, שדאג להעבירן למשרד הפנים ולסייע להן לקבל אשרת שהייה בארץ.

 

 אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים (אילוסטרציה- fotolia)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עורכת הדין ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, אמרה בעקבות חשיפת הפרשה: "מדי שבוע מובאות לישראל במטוסים עוד ועוד קרבנות סחר, צעירות מברית המועצות לשעבר, אשר עוברות כאן ניצול אכזרי. אנחנו מברכות את הרשויות על המבצע המוצלח, אך נזכיר שלא די בכך. מחקר שנערך ב-150 מדינות מוכיח שהדרך למגר את הסחר היא להפליל את לקוחות הזנות. הגיע הזמן לסיים את הליך החקיקה ולהיאבק בצורה מעמיקה בניצול המתמשך של אלפי נשים, קרבנות סחר ומקומיות, במדינת ישראל".

 

לפני כשבוע פורסמה חשיפתה של רשת זנות שפעלה במשך שנים במרכז הארץ. על פי משטרת מחוז תל אביב, צעירות וקטינות הועסקו כחשפניות ואולצו על ידי מנהלי הרשת לספק שירותי מין, תוך שחלקן סבלו ממצוקה אישית. לאחר חשיפת הפרשה נעצרו חמישה גברים, ביניהם החשוד המרכזי בפרשה שעל פי החשד סרסר בקטינות.