18.07.2018

15:30

undefined

פיאסקו "חוק הפונדקאות" הוא הרגע המכונן של ח"כ אוחנה

מבקריו של הח"כ הגאה מהליכוד טוענים כי הוא לא עושה דבר למען הקהילה הגאה בישראל, אולם פעולותיו השבוע הבהירו, כנראה שלא במכוון, מה באמת חושבת הממשלה על גייז  • דעה

נהוג לומר שחבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) לא באמת מייצג את האינטרסים של הקהילה הגאה, שאליה הוא משתייך, ולא עושה דבר כדי להיטיב עמה. מקורביו של ח"כ אוחנה יאמרו בתגובה שהוא כלל לא נבחר לכנסת על בסיס היותו גיי. הכול רק צירוף מקרים. וזה אולי נכון לגישתו ולגישתם. המהדרין יאמרו שהיי, מצב הגייז בישראל הרבה יותר טוב מזה של חבריהם במדינות ערב אז אולי כדאי שישתקו.

 

הבעיה עם התאוריה הנחמדה הזו היא שהעדפה מינית היא לא דבר שנשמר רק בחדר המיטות, אלא משפיע על כל תחומי החיים. אתה לא יכול להשתייך לקהילה הגאה, מיעוט נרדף בחלקים נרחבים בעולם, ולשתוק כשאתה רואה שנגרם עוול למיעוט אחר. התא הגאה בליכוד זה דבר נחמד, אבל כך גם סדרות מדע בדיוני. שני הדברים מבוססים על קמצוץ של מציאות וכל היתר על תקוות, שאיפות ופנטזיות. ההבדל הגדול הוא שחובבי מדע בדיוני יודעים שמדובר במדע בדיוני וחברי התא הגאה בליכוד, ובכן, שם כנראה יש בעיה.

 

 מחאת חוק הפונדקאות בקריית הממשלה
 

מחאת חוק הפונדקאות בקריית הממשלה (חדשות עשר)

 

 

פיאסקו חוק הפונדקאות שאליו נחשפו אזרחי ישראל השבוע הוא, עבורי לפחות, הרגע המכונן של חבר הכנסת אוחנה. לא כי הוא וחברת הכנסת מירב בן-ארי (כולנו) הודיעו שיגישו הצעת חוק מתוקנת בנושא במושב החורף הבא בתקווה שתזכה לתמיכת הקואליציה ולראש הממשלה, בנימין נתניהו. ככלות הכול, נתניהו הצהיר שיתמוך בנושא "בהמשך" ויומיים לאחר מכן הצביע נגד.

 

מה זה "בהמשך"? זו כבר שאלה אחרת לגמרי. הרי החרדים עדיין יהיו חלק מהקואליציה במושב החורף הקרוב. להפיל ממשלה על פונדקאות לגייז? זה כבר ממש מדע בדיוני. אולי נתניהו התכוון שיתמוך כשיהיה שלום עולמי. אולי כשהמשיח יגיע. "בהמשך" זו מילה מאוד יפה וחסרת מגבלות זמן.

 

בכל מקרה, הרגע המכונן של חבר הכנסת אוחנה הוא בכלל לא מכונן מבחינת זהותו כמחוקק, אלא מבחינת היות אוחנה נייר לקמוס בנוגע למדיניות הישראלית בכל מה שקשור לקהילה הגאה. בפעולותיו, אוחנה סנדל (כנראה לא מרצון) את הממשלה, וחשף כמה חבריה סגורים ושמרנים. רק לחשוב על אוחנה בחדר סגור עם אנשים שחושבים שהוא לא ראוי להיות אב הופך את ליל הסדר הכי פולני לנסבל.

 

חבר הכנסת אמיר אוחנה
 

חבר הכנסת אמיר אוחנה (חדשות עשר )

 

 

עבור ממשלת ישראל וחברי הכנסת שתומכים בה, גייז יכולים בהחלט לרכוש מוצרים בסופרמרקט בחופשיות. הם גם יכולים לשרת בצה"ל ולשלם מסים. תאמינו או לא, הם אפילו יכולים להיות פרזנטורים של ליברליות וערכים מתקדמים בכל מה שקשור לתיירות. לעזאזל, בזכות הגייז זכינו באירוויזיון. זוכרים את נתניהו עושה את תנועת התרנגול עם נטע ברזילי? ואת שר התיירות יריב לוין מדבר על כמה כיף יהיה לגויים במצעדי הגאווה? אבל גייז לא יכולים להביא ילדים לעולם בהליך פונדקאות בישראל.

 

זו, אגב, בכלל לא הנקודה. ילדים או לא. פונדקאות או לא. הנקודה היא הענקת זכויות שוות למיעוטים בישראל. בין אם מדובר בערבים ישראלים אליבא דחוק הלאום או בגייז ישראלים. לא כולם שווים. מגילת העצמאות היא מסמך עתיק בן שבעים וקריאה בו כיום עלולה לגרום לתחושת בלבול ותהייה אם לא מדובר במסמך פיקטיבי שיצא מהקרן החדשה לישראל.

לעניין הגייז, הרי שהיום זה חוק הפונדקאות. מחר זה נישואים. מחרתיים יהיה מדובר במשהו אחר. ראש הממשלה יכול להצהיר עד אין סוף שיתמוך בתיקוני חקיקה שייזום חבר הכנסת אוחנה. ההיסטוריה - וההווה - מלמדים שאיפשהו בדרך זה יתקלקל. ועל כך, כולנו צריכים להודות לאמיר אוחנה, חבר הכנסת הגאה ששם סוף לבלבול. מי אמר שהוא לא עושה כלום עבור הקהילה הגאה בישראל?