15.07.2018

21:45

עודכן:

בפריז, במוסקבה - ובנתניה: הצרפתים חוגגים את הזכייה ההיסטורית

חודש של כדורגל משובח נחתם וצרפתים וחבריהם הפרנקופילים צוהלים ברחבי העולם. טראמפ בירך: "צרפת שיחקה מדהים". בניין עיריית ת"א הואר בצבעי דגל צרפת • צפו בתקציר

משחק גמר המונדיאל שנערך הערב (ראשון) ברוסיה חתם חודש של כדורגל משובח וצרפתים וחבריהם הפרנקופילים ברחבי העולם החלו בחגיגות. אפילו הגשם לא הפריע לצרפתים שנכחו באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה.

 

בפריז, מיותר לציין, חגגו ברחובות מאות אלפי אנשים. לאורך היום נהרו המונים למתחמים שבהם הייתה צפייה משותפת במשחק הגורלי וכל שער - גרם לשאגת ניצחון קולנית במיוחד. בלונדון, בירת אנגליה, התאספו אוהדי צרפת בכיכר פיקדילי והריעו גם כן - למרות יריבות בת מאות שנים בין שתי המדינות.

 

תקציר המשחק: 

 

 

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

 

בווידאו: חגיגות בלונדון >>

 

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: המשטרה סגרה כבישים בלילה ובדקה את דיוק מצלמות המהירות

"מוצא אחרון של ממש": המדינה ביקשה ארכה לחקיקת חוק הגיוס

הקרב על ניצנים: נחשף סרטון מכיבוש היישוב על ידי צבא מצרים

 

בווידאו: חגיגות בנתניה >>

 

 

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, שתועד כשהוא חוגג את ניצחון נבחרתו, פנה בטוויטר לנבחרת הצרפתית וכתב להם: "תודה". גם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס לזכייה הצרפתית: "ברכות לצרפת ששיחקה כדורגל מדהים. כמו כן, ברכות לנשיא פוטין ולרוסיה על אירוח טורניר באמת נפלא - אחד הטובים", כתב טראמפ בטוויטר.

 בווידאו: אוהדים חוגגים במוסקבה >>
 

 

דידייה דשאן, מאמנה של נבחרת ה"טריקולור", אמר בשמחה: "הם על גג העולם ארבע שנים. אנחנו אוהבים אותם, אנחנו גאים להיות צרפתים וכמו שאומר הנשיא - תחי הרפובליקה".

 

 

אנטואן גריזמן, שהבקיע את אחד מארבעת השערים של הנבחרת, אמר לאחר הזכייה: "אני לא יודע איפה אני. אני לא יכול לחכות להנפת הגביע, לא יכול לחכות להביא אותו לצרפת". לאחר ההנפה המרגשת אמר: "למען האמת, אני עדיין לא עיכלתי את מה שעשינו כאן. אני גאה מאוד בנבחרת, בשחקנים, במאמן ובצוות. היינו קבוצה מאוחדת, עשינו משהו מדהים, כתבנו את ההיסטוריה".

 

 הנפת הגביע לאחר ניצחון נבחרת צרפת במונדיאל
 

הנפת הגביע לאחר ניצחון נבחרת צרפת במונדיאל( רויטרס)

 

 

קיליאן אמבפה, שהבקיע גם הוא, ציין: "אני שמח מאוד. הצלחנו להגשים את השאיפה שלנו – הניצחון. זו הייתה דרך ארוכה, אבל זה היה שווה. אנחנו גאים לשמח את העם הצרפתי". מבקיע נוסף, פול פוגבה, אמר לאחר הניצחון: "זה היה החלום שלי מאז שהייתי קטן. לפני המשחק אמרתי לכולם שאנחנו נמצאים 90 דקות מהגשמת החלום שלנו, 90 דקות מכניסה להיסטוריה. אפילו הילדים הצרפתים וילדיהם יכירו אותנו".

 

 

בישראל התייחסו גם כן לזכייה. בניין עיריית תל אביב הואר בצבעי דגל צרפת כמחווה לזכיית הטריקולור ואילו בנתניה, מעוז צרפתי ישראלי ידוע ומוכר, שאגו בשמחה לאור ההישגים של הנבחרת הצרפתית.

 

 

צרפת, כאמור, זכתה הערב בגביע העולמי הראשון שלה מאז 1998, והשני בתולדותיה, זאת לאחר שניצחה 2:4 את קרואטיה בסיומו של גמר מטורף במוסקבה.

 

 חגיגות בניס בעקבות זכיית צרפת במונדיאל
 

חגיגות בניס בעקבות זכיית צרפת במונדיאל (רויטרס )

 

 

הקרואטים חלמו על זכייה ראשונה אי פעם בתואר החשוב, אבל נכנעו למחצית שנייה מטורפת של הצרפתים. המפסידים פתחו את המשחק טוב, אבל נקלעו לפיגור משער עצמי של מריו מנדז'וקיץ'. השוויון הקרואטי הגיע מהר בזכות בעיטה חזקה של איבן פרישיץ', אבל המילה האחרונה במחצית הראשונה הייתה שייכת לצרפת, שהחזירה לעצמה את היתרון בזכות פנדל של אנטואן גריזמן, שנקבע לאחר שהשופט נעזר ב-VAR.

 

המחצית השנייה הייתה במעמד צד אחד בלבד. פוגבה ואמבפה קבעו 1:4 וגם שער של מנדז'וקיץ' לא ניחם אף אחד בצד הקרואטי. שריקת הסיום הגיעה כאשר לוח התוצאות הראה 2:4 והיא שלחה אלפים לחגוג בשאנז אליזה.

 

חגיגות בפריז לאחר הניצחון במונדיאל
 

חגיגות בפריז לאחר הניצחון במונדיאל (רויטרס)

 

 

 חגיגות הזכייה במונדיאל בצרפת
 

חגיגות הזכייה במונדיאל בצרפת (רויטרס)

 

 

  חגיגות הזכייה במונדיאל בצפרת
 

חגיגות הזכייה במונדיאל בצרפת (רויטרס)

 

 

חגיגות בפריז בעקבות זכיית צרפת במונדיאל
 

חגיגות בפריז בעקבות זכיית צרפת במונדיאל (רויטרס)