12.07.2018

14:37

חשודה במעורבות רצח אופירה חיים למשפחתה: "מקווה שיהיה בסדר"

קרובת משפחתה של הנרצחת מתל מונד הובאה לדיון בערעור על שחרורה למעצר בית ושוחחה עם קרוביה. "אני מחזיקה מעמד". השופטת קיבלה הערעור והיא תישאר במעצר עד יום ראשון

אחת החשודות ברצח אופירה חיים, הובאה היום (חמישי) לדיון בערעור המשטרה נגד החלטת בית המשפט לשחררה למעצר בית ושוחחה עם בני משפחתה. בתיעוד חדשות עשר ניתן לראות את החשודה, קרובת משפחתה של חיים, אומרת: "אני מחזיקה מעמד. אני מקווה שיהיה בסדר ושהשופטת תחליט נכון".

 

במשטרה טענו בדיון: "לא נסתר מעיניה של החשודה שבמקום יש פעולת כרייה. החשודה יחד עם אחרים הייתה חלק מפעילות האיתור וניסתה להסוות ולטשטש ובכך לשבש את פעולות המשטרה". השופטת קיבלה את ערעור המשטרה וקרובת המשפחה החשודה תישאר במעצר עד יום ראשון.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

כלי טיס תקף בסמוך לחוליה ששילחה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה

נתניהו: מקובל על רוסיה שנפעל נגד כל גורם שיפעל נגדנו

קיש: הדיון בנושא ריטמן נדחה, אקים ועדת חקירה ממלכתית

 

 הבת של אופירה חיים בבית המשפט
 

הבת של אופירה חיים בבית המשפט(חדשות עשר )

 

 

אתמול פורסם כי דוד חיים, בעלה לשעבר של אופירה חיים, שהודה בפני חוקרי המשטרה כי הוא זה שביצע את הרצח, אמר לחוקרים כי התנפל עליה כשהגיעה לביתה. "אופירה הגיעה למתחם המשפחתי שלנו אחרי שאני יזמתי את המפגש" סיפר דוד חיים בחקירתו. "כשהיא נכנסה התנפלתי עליה, גררתי אותה אל החצר האחורית ושם חנקתי אותה למוות. רק אני עשיתי את זה. הרצח היה ביוזמתי".

 

במהלך תקופת היעלמותה של חיים, החוקרים בדקו בחשאי מעורבות של בני המשפחה ברצח. הם גילו שיש סכסוך כספי ארוך בין בני הזוג הגרושים. כעת, מעבר לסכסוך כספי, בודקת המשטרה האם המניע לרצח הוא מיני. ייתכן שהחשוד ברצח ניסה לתקוף את אופירה מינית, התקיפה הסתבכה והיא נרצחה.

 

בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה נמסר כי חיים הודה במעשה, ובית המשפט הורה על הארכת מעצרו בשבוע. "על פי האינטואיציה השיפוטית שלי, מדובר בחשד סביר שבו הראיות קשות מאוד להוכחה", הסביר השופט, "הארכת מעצר איננה העונש, והצורך לחקור אותה יתקיים במקרה זה אם תהיה במעצר בית. מצבה של החשודה שנמצאית לפניי מבחינה ראייתית שונה בתכלית ממצבו של האב החשוד, וזאת ככל הנכון לעת הזו. אם הדברים ישתנו תהיה אפשרות לבקשת מעצר מחודשת".

 

בפתח הדיון, בנותיה של חיים הביעו תמיכה באביהן, שנמצא על ספסל החשודים, וסימנו לו כי הן אוהבות אותו. הבת עדיה אמרה לחדשות עשר: "הגענו לתמוך באבא שלנו כי כרגע עוד לא יודעים כלום. מבקשים שתניחו לנו, אנחנו נכנסים לשבוע אבל".

 

אופירה חיים
 

אופירה חיים(חדשות עשר )

 

 

מי שגילה את הבור בו נמצאה גופתה של חיים הוא החתן שלה, ששם לב לבור בחצר, חפר שם, אבל כנראה שלא מספיק עמוק. שלשום הוא ניגש למשטרה וסיפר על הבור. על פי ההערכה, המניע לרצח הוא סכסוך משפחתי על רקע כספי.

 

מתחילת הפרשה עלה החשד בקרב חוקרי המשטרה כי כמה מבני המשפחה של חיים מסתירים מידע ואף מוסרים גרסות סותרות, וכבר בימים הראשונים שמו לב החוקרים להבדלים בין גרסות הנחקרים. כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר.

 

בנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.