11.07.2018

20:40

אופירה חיים
אופירה חיים ,
חדשות עשר

הגרוש של אופירה חיים: "התנפלתי עליה וגררתי אותה לחצר"

חוקרי המשטרה חושדים כי אחת מהבנות של בני הזוג שיתפה פעולה עם החשוד ברצח, אך הוא הכחיש זאת. "רק אני עשיתי את זה. הרצח היה ביוזמתי", אמר בחקירתו

רצח בתל מונד: בעלה לשעבר של אופירה חיים, שהודה בפני חוקרי המשטרה כי הוא זה שביצע את הרצח, אמר לחוקרים כי התנפל עליה כשהגיעה לביתה.

 

"אופירה הגיעה למתחם המשפחתי שלנו אחרי שאני יזמתי את המפגש", סיפר דוד חיים בחקירתו. "כשהיא נכנסה התנפלתי עליה, גררתי אותה אל החצר האחורית ושם חנקתי אותה למוות. רק אני עשיתי את זה. הרצח היה ביוזמתי".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נתניהו לפוטין: נפעל לסכל כל ניסיון חדירה לישראל

תוך שניות: כך נחטף הילד בן ה-7 מקלנסווה • תיעוד

תיעוד: מתפרעים בתל שבע תקפו שוטרים באבנים וניגחו ניידת

 

אולם, ההודאה בשלב זה לא מספיקה למשטרה, החוקרים חושדים שאחת מבנותיה של אופירה שיתפה פעולה עם האב ברצח. בית המשפט לא השתכנע ושחרר את הבת למעצר בית.

 

דוד חיים בבית המשפט
 

הגרוש חיים בבית המשפט(חדשות עשר )

 

 

במהלך תקופת היעלמותה של חיים, החוקרים בדקו בחשאי מעורבות של בני המשפחה ברצח. הם גילו שיש סכסוך כספי ארוך בין בני הזוג הגרושים. 

 

כאמור, חיים, הגרוש של בת ה-54, שהורשע בעבר באיומים על חייה, הוא החשוד המרכזי בפרשה, שהודה אתמול ברצח. בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה נמסר כי הוא הודה במעשה, ובית המשפט הורה על הארכת מעצרו בשבוע. המשטרה חושדת כי אחת מבנותיו שיתפה עמו פעולה, אך בית המשפט הורה על שחרורה למעצר בית של שבוע.

 

"על פי האינטואיציה השיפוטית שלי, מדובר בחשד סביר שבו הראיות קשות מאוד להוכחה", הסביר השופט, "הארכת מעצר איננה העונש, והצורך לחקור אותה יתקיים במקרה זה אם תהיה במעצר בית. מצבה של החשודה שנמצאית לפניי מבחינה ראייתית שונה בתכלית ממצבו של האב החשוד, וזאת ככל הנכון לעת הזו. אם הדברים ישתנו תהיה אפשרות לבקשת מעצר מחודשת".

 

 אופירה חיים
 

אופירה חיים(חדשות עשר )

 

 

בפתח הדיון, בנותיה של חיים הביעו תמיכה באביהן, שנמצא על ספסל החשודים, וסימנו לו כי הן אוהבות אותו. הבת עדיה אמרה לחדשות עשר: "הגענו לתמוך באבא שלנו כי כרגע עוד לא יודעים כלום. מבקשים שתניחו לנו, אנחנו נכנסים לשבוע אבל".

 

מי שגילה את הבור בו נמצאה גופתה של חיים הוא החתן שלה, ששם לב לבור בחצר, חפר שם, אבל כנראה שלא מספיק עמוק. שלשום הוא ניגש למשטרה וסיפר על הבור. על פי ההערכה, המניע לרצח הוא סכסוך משפחתי על רקע כספי.

 

מתחילת הפרשה עלה החשד בקרב חוקרי המשטרה כי כמה מבני המשפחה של חיים מסתירים מידע ואף מוסרים גרסות סותרות, וכבר בימים הראשונים שמו לב החוקרים להבדלים בין גרסות הנחקרים. כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר.

 

בנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

 חשודה הנוספת במעורבות ברצח של אופירה חיים
 

חשודה נוספת במעורבות ברצח של אופירה חיים(חדשות עשר )

 

 

לאחר איתור הגופה אמרה איילה ג'יבלי, אחותה של חיים: "אני בשוק, אני יודעת מה קרה אבל לא מאמינה". ג'יבלי הודתה לתושבי תל מונד ולאזרחים נוספים מרחבי הארץ שהתנדבו לעזור בחיפושים אחר אחותה, והוסיפה: "צר לי לשמוע שבסופו של דבר, זה התרחש פה". ג'יבלי תיארה את חיים כ"אישה גזעית, שלא פחדה מאף אחד, אהבה טיולים וריקודי עם". היא סיכמה: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים - אי אפשר להגדיר אותה אחרת".

 

במהלך החיפושים באזורלחדשות עשר כי "אם מישהו עשה לה משהו רע, אז הוא יקבור אותה פה". נוסף על כך, הבהירה כי "אנחנו מבינות לקראת מה אנחנו הולכות, רק לא אומרות את זה בקול רם". אמרה בתה מור חבשוש 

 

"לא מתאים לה להיעלם כך, לא מתאים לה ללכת להתבודד ממקום נפשי או רוחני", הוסיפה מור, "הכיוון שאני חושבת הוא שמישהו לקח אותה בניגוד לרצונה". מור מספרת שהעבירה למשטרה רשימה של חשודים אפשריים, אך אין אדם מסוים בו היא חושדת. "היא בנאדם נורמטיבי, אין לה אויבים, אנחנו לא לא בהארלם".