10.07.2018

08:36

גלנט על רעידות האדמה: אביא לממשלה תוכנית לחיזוק מבנים בצפון

שר הבינוי והשיכון התייחס בתוכנית "בוקר אור" למוכנות לרעשים. על המצב בדרום: "לא יהיה מצב שרקטה או עפיפון יפעלו נגד ישראל. המנהרות ההתקפיות ייסגרו עד שנה הבאה"

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, התארח הבוקר (שלישי) בתוכנית "בוקר אור", והתייחס לגל רעידות האדמה שהתרחש בשבוע האחרון בישראל. "אביא לאישור הממשלה תוכנית לחיזוק מבנים בערי הצפון", אמר גלנט, "חיזקנו כבר מאות בניינים אבל יש עוד אלפים".

 

"מה שישי כיום הוא טיפה בים ביחס לצרכים", הוסיף שר הבינוי והשיכון, "אנחנו צריכים לעשות תוכנית שכוללת בתוכה מיגון נגד טילים וחיזוק נגד רעידות אדמה. יש מאות מיליוני שקלים שנצברו במנהל מקרקעי ישראל ומיועדים לשמש לקרן ההתחדשות העירונית, שכרגע עדיין תקועים במשרד האוצר. אני מניח שהכסף ישוחרר, כי זה החוק".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
טראמפ הכריז על מועמדו לביהמ"ש העליון: השופט השמרן ברט קוואנו

"חשבון פשוט": מעל ל-6,000 גברים בישראל נשואים ל-2 נשים ויותר

בגלל הבירוקרטיה: סכומי עתק למיגון מבנים תקועים במשרדי הממשלה

 

 יואב גלנט
 

יואב גלנט (חדשות עשר)

 

 

גלנט התייחס גם למתיחות בדרום, ולהחלטת ראש הממשלה ושר הביטחון לסגור את מעבר כרם שלום החל מאתמול. "סגירת המעבר היא שינוי טקטי נקודתי בתוך מערכה כוללת", אמר גלנט, "היעד הוא להביא לרגיעה מבלי להגיע לעימות כולל, אבל מתוך ידיעה שיש נסיבות שאותן אי אפשר להרשות. אני חושב שאין אינטרס לחמאס או לישראל להגיע לעימות, אבל זה לא אומר שזה לא יקרה".

 

"לא יהיה מצב שרקטה אחת, מנהרה אחת או עפיפון אחד יפעלו נגד ישראל. אפשר לעשות את זה בלי להגיע לעימות", טען שר הבינוי והשיכון, "חמאס עושה מעשים פרובוקטיביים של ייאוש כדי לזכות בתשומת הלב העולמית". נוסף על כך, אמר גלנט כי "נסגור את נושא המנהרות ההתקפיות עד סוף השנה הבאה".

 

 שריפה במועצה האזורית שדות נגב
 

שריפה במועצה האזורית שדות נגב (רפי בביאן)

 

 

על האפשרות כי הבחירות לראשות הממשלה יוקדמו, אמר גלנט כי "ככל שאני יודע, מועד הבחירות הוא ב-5 בנובמבר 2019". "אני שומע את הניגון של בחירות כבר שלוש שנים, תמיד במועד האפשרי הקרוב ביותר", הוסיף גלנט, "כשנתקרב לחודש מארס יגידו שהבחירות יהיו ביוני". עוד אמר גלנט כי יחסיו עם ראש מפלגתו, שר האוצר משה כחלון, טובים, וכי בכוונתו להישאר ב"כולנו" ככל שהעניין תלוי בו.

 

נוסף על כך, התייחס שר הבינוי והשיכון לתוכנית של משרדו, בדבר רכישת 7,000 דירות בשנה על ידי הממשלה, לטובת אוכלוסיות חלשות. "יש לנו 250 אלף משפחות שגרות בדיור ציבורי או מסתייעות בשכר דירה. כל האנשים האלה אינם גומרים את החודש אם אנחנו לא עוזרים להם", הסביר גלנט, "ילד שאתה לא נותן לו פיתרון איפה לישון או איפה לארח חברים, יגדל בבעיה. ילד שאתה נותן לו את זה - יעמוד במגרש המסדרים בקורס טיס".