01.07.2018

11:29

 הנסיך וויליאם בכותל המערבי
הנסיך וויליאם בכותל המערבי,
חדשות עשר

"הביקור בישראל השפיע על הנסיך - שהגדיר את השלום כמשימת חייו"

כלי תקשורת בממלכה דיווחו כי הדוכס לא נותר אדיש לסיפורים ששמע במהלך ביקורו במזה"ת, ועם שובו ללונדון אמר שיחרוג ממסורת הניטרליות הפוליטית ויפעל לסיום הסכסוך

ביקור הנסיך: שלושה ימים לאחר שהמטוס המלכותי עזב את נתב"ג לכיוון לונדון, כלי תקשורת בבריטניה מפרסמים כי הסיור במזרח התיכון השפיע רבות על המלך לעתיד, ובתומו הוא הגדיר את "השלום במזרח התיכון" כמשימת חייו.

 

לפי ה"מירור" הבריטי, טרם נחיתתו של הדוכס מקיימברידג' בתל אביב, הוא ביקש סקירה מפורטת על הסכסוך הישראלי-פלסטיני. גורמים המעורים בפרטים אמרו לעיתון כי הנסיך התרגש בעת הביקור ואמר לעוזריו ש"זו התחלה של משהו חדש. לנצח אכבד את ההתחייבות שלי לאנשים שהכרתי". עוד דווח כי הנסיך שכתב בעצמו את הנאומים שנשא הן בישראל והן ברשות הפלסטינית, לאחר ששמע סיפורים של אנשים שפגש בשני הצדדים. 

 

בית המלוכה שמר לאורך שנים על מסורת של ניטרליות פוליטית בבריטניה ומחוצה לה, אך הגורמים ששוחחו עם ה"מירור" ציינו כי כעת לאחר הביקור ויליאם מאמין שתפקידו יכול להביא לשינוי משמעותי בהבאת "שלום ושגשוג" למזרח התיכון, ולכן הוא מתכוון לפעול למען מטרה זו. אחד הגורמים ציין כי פוליטיקאים רבים ניסו להביא לשלום למזרח התיכון וכשלו, אך בעוד הם מכהנים במשך תקופה מוגבלת, "ויליאם ימלוך לאורך שנים ארוכות". 

 

עוד כתבות בחדשות עשר:

חייל פלט כדור בעת נסיעה ברכבת - ופגע בעצמו; מצבו קל-בינוני

דיווחים באיראן: 4 הרוגים בהפגנות נגד המשטר בדרום-מערב המדינה

מלחמה בשחיתות ובפשע ויחסים סבוכים עם טראמפ: מקסיקו תבחר נשיא

 

 הנשיא ריבלין עם הנסיך ויליאם
 

הנשיא ריבלין עם הנסיך ויליאם (רויטרס)

 

 

הנסיך הבריטי ביקר במזרח התיכון בשבוע שעבר, ושהה בישראל כשלושה ימים שבמהלכם פגש את ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ונשיא המדינה ראובן ריבלין. הדוכס אף ביקר במוזיאון יד ושם ונפגש עם ניצולי שואה, ובהמשך סייר בחוף הים בתל אביב, שיחק כדורגל עם נערים ביפו והסתובב ברחוב רוטשילד - שם פגש את זוכת האירוויזיון, נטע ברזילי. בבית השגריר הבריטי נאם ואמר: "אני חולק עמכם את הרצון לשלום בר-קיימא".

 

לאחר הסיור בישראל נפגש עם אבו מאזן ברמאללה, וזה העביר מסר של שלום: "אנחנו רוצים להגיע אל השלום באמצעות מו"מ ועמדתנו זו לא השתנתה מזה זמן רב", אמר. ביומו האחרון בישראל ביקר הנסיך ברחבת הכותל ובהר הזיתים, שם הגיע לקבר סבתא רבתא שלו אשר הצילה יהודים בשואה.