BETA

21.06.2018

17:21

דיווח: בצל המתיחות - חמאס מוכן לדון בהחזרת השבויים הישראליים

בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" דווח כי בארגון הטרור הביעו נכונות להיכנס לעסקה כוללת עם ישראל בתיווך מצרים • צה"ל תקף תשתית ששימשה לשיגור עפיפוני תבערה בדרום הרצועה

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המקורב לארגון חיזבאללה, דיווח היום (חמישי) כי בחמאס הביעו נכונות לקדם עסקה עם ישראל בתיווך מצרי, שתכלול בין היתר את החזרת השבויים הישראלים המוחזקים בעזה. במקביל, כחלק מההסלמה תקף צה"ל בשעות הצהריים באמצעות כלי טיס תשתית ששימשה חוליה שניסתה לשגר עפיפוני תבערה בדרום רצועת עזה. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי אף אחד מחברי החוליה לא נפגע במהלך התקיפה. במקביל, הושגה שליטה על 15 שריפות שפרצו היום כתוצאה מ"טרור העפיפונים".

 

על פי הדיווח הלבנוני, המודיעין המצרי התחייב בפני חמאס כי מצרים תמשיך לפעול כדי לשפר את המצב ברצועה, בין היתר ע"י הבטחה לשיפור המצב הכלכלי ברצועה. עם זאת, בחמאס טוענים כי ההנהגה המצרית לא הציגה עדיין פתרונות מלאים במספר נושאים, בהם הפיוס הפנים פלסטיני ועצירת הסנקציות של הרשות הפלסטינית נגד הרצועה, משבר החשמל וסוגיית החטופים הנוגעת לפעילי חמאס הכלואים במצרים. לפי הדיווח, בחמאס הביעו את הסכמתם להיכנס ל"עסקה כוללת" שתכלול בין היתר החזרת הישראלים השבויים והקמת נמל ימי ושדה תעופה ברצועת עזה.

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

לראשונה: בית המשפט ביטל דוחות מהירות בשל שאלת אמינות המצלמות

ראש העיר קריית מלאכי לשעבר שהורשע בהטרדה מינית - יתמודד שוב

דיווח: יפן תקפיא תרגילי היערכות לתקיפה צפון קוריאנית

 

 השריפה בניר עם
 

השריפה בניר עם (צפריר ניר)

 

 

מהדיווח עולה כי מנגד בקהיר לא הציעו דבר בנושא הסרת הסנקציות מעל הרצועה אלא רק הבטיחו להמשיך ופעול עם גורמים ערביים, בהם איחוד האמירויות, על מנת להקים פרויקטים הומניטאריים בעבור תושבי רצועת עזה. על פי הדיווח, ההתקרבות בין חמאס לאיראן מהווה את נקודת המחלוקת המרכזית בין חמאס למצרים והיא גם המקור ל"כעס המצרי".

 

עוד עולה כי עצרת המחאה, שהתקיימה ביום שישי האחרון של הרמדאן על גדר הגבול ונשאה את השם "יום אל-קודס העולמי", הוכיחה, לפי גורמים מצריים, כי העצרות והתהלוכות לאורך הגבול ממומנות על ידי האיראנים, דבר העולה בקנה אחד עם ההערכה הישראלית.

 

מוקדם יותר אמר גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, כי יש סיכוי גדול למבצע רחב ברצועת עזה בחודשים הקרובים. "זו האופציה האחרונה שהיינו רוצים בה, אך אם חמאס יקרע את החבל - מבצע בעזה הוא אופציה שההסברות שלו עלתה. על השאלה כיצד לנהוג בילדים שמפריחים את עפיפוני ובלוני התבערה, השיב שהגיל לא משנה. "בדיוק כפי שצה"ל נוהג במשגרי טילים בלי קשר לטיל, אלא בהתייחס לפעולה שהם עושים, כך צריך לפעול, גם נגד משגרי העפיפונים", אמר.

 

 השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בפתיחת תחנת כיבוי חדשה בנצרת עילית
 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בפתיחת תחנת כיבוי חדשה בנצרת עילית (חדשות עשר)

 

 

גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול, התייחס הבוקר ב"בוקר אור" ללילה השקט שעבר על התושבים, בניגוד ללילה שלפניו, במהלכו נורו עשרות רקטות ופצמ"רים לעבר יישובי עוטף עזה.

 

"לא הופתעתי מהשקט. עברנו לילה שקט, לילה שכמותו אנחנו רוצים לעבור תמיד וצריכים להגיע לזה" אמר ירקוני. "הלילה השקט זה לילה שהתושבים צריכים. לא יכול להיות שתהיה פה הרולטה הזאת. אני סומך על מערכת הביטחון ושר הביטחון שהם יודעים מה הם עושים. דבר אחד ברור, אי אפשר לחיות ברולטה. התושבים חייבים לדעת שיהיה שקט".

 

אם לא יהיה שקט, ואם צריכים לצאת למערכה שתיתן שנים שקטות, הצבא יקבל את ההחלטות", המשיך ראש המועצה. "אני לא שבע רצון מההכלה של העפיפונים והבלונים. הדבר הזה זה כמו טרור לכל דבר. בצוק איתן עפו פה 4,100 פגזים. אולי חמישה מהם פגעו באנשים. אנחנו צריכים שעפיפון יהרוג מישהו בשביל שנגיד שזה טרור? אין לי ספק שזה צריך להיפסק. אנחנו צריכים שקט וצמיחה, אם בשביל זה אנחנו צריכים לסבול תקופה נעשה את זה".