BETA

21.06.2018

13:44

עודכן:

ראש עיריית קרית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה
ראש עיריית קרית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה ,
חדשות עשר

ראש העיר קריית מלאכי לשעבר שהורשע בהטרדה מינית - יתמודד שוב

מוטי מלכה, שכיהן כראש העירייה מ-2003 ועד 2013, הורשע בביצוע עבירות הטרדה מינית בשתי נשים. נגזרו עליו 250 שעות עבודות שירות, ושישה חודשי מאסר על תנאי

מוטי מלכה, ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר שהורשע בהטרדה מינית של שתי עובדות יתמודד שוב לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בסוף חודש אוקטובר.

 

מלכה, שכיהן כראש העירייה מ-2003 ועד 2013, הורשע לפני חמש שנים במסגרת עסקת טיעון בביצוע שתי עבירות של הטרדה מינית בשתי נשים, בעבירה של הפרת אמונים ובעבירות תכנון ובנייה. במסגרת ההסדר נגזרו עליו 250 שעות עבודות שירות לציבור, שישה חודשי מאסר על תנאי, ותשלום 30 אלף שקלים פיצוי לכל אחת מהמתלוננות. כמו כן, הוא חויב שלא להשתתף בבחירות שנערכו ב-2013.

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לראשונה: בית המשפט ביטל דוחות מהירות בשל שאלת אמינות המצלמות

הנאשם גילה: חמאס שילם להורי תינוקת כדי שיטענו שמתה מגז מדמיע

איפה הרצל או איפה החמלה? כשמדינה שלמה עוסקת בשיימינג מכוער

 

תושב קריית מלאכי אמר הבוקר בתגובה להחלטתו של מוטי מלכה להתמודד: "הציבור בקרית מלאכי לא ייתן ידו להחזרתו של עבריין מורשע לכס ראש העיר. הוא הטיל קלון על העיר ואין לו שום מקום לניות נבחר ציבור כאן. נגמרו הימים של סלאח שבתי. זה עצוב שמוטי מלכה חושב שהוא יכול לחזור לכהן כראש עיר. אבל זה לא יקרה. הציבור לא טיפש".

 

מירי פורסט, אחת משתי הנשים שמלכה הורשע בהטרדתן אמרה בתגובה: "אעשה כל מה שצריך כדי למנוע את זה. הבן אדם השתמש בכחו ובמעמד שלו כדי לנצל נשים ואזור שהוא יחזור לזירת הפשע. הבן אדם הזה הוא שור מועד. אני מקווה שאנשי העיר יבינו שאסור לתת לו לחזור למקום הזה. אומנם הוא שילם את חובו, אבל כל פוליטקאי צריך לדעת שבן אדם שניצל את הכוח שלו ופגע בנשים, לא יחזור לתפקידים האלה ציבוריים".

 

מוטי מלכה פרסם הצהרה על החלטתו להתמודד: "לאחר שיחות רבות שקיימתי עם מגוון רחב באוכלוסייה ובעיקר מתוך אחריות ודאגה לעתיד העיר החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר".

 

"קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך", המשיך מלכה. "ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את הישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".

 

השופט, רון סולקין, שהקריא את גזר הדין בזמנו, אמר כי "הנאשם עסוק בתחושת השבר שנגרמה לו עקב כתב האישום. הוא פועל בניסיון לשקם את דימויו כלפי עצמו וכלפי האחרים". את העונש נימק סולקין בכך ש"המעשים בהם הורשע הנאשם חמורים. מדובר בפגיעה בנפשן ובגופן של הנשים, שעלולה ללוות את הנפגעת לאורך כל חייה. יש לצפות מנבחר ציבור להחזיק בנורמות ציבוריות ומוסריות".

 

בריאיון לחדשות עשר משנת 2012 תיארה המתלוננת השנייה נגד מלכה כיצד אנס אותה. "הוא החליט והוא כפה את עצמו. אני מתנגדת ואין, זהו", היא אמרה אז. "לא ידעתי איך להתמודד עם זה, הייתי חסרת אונים. כשהלכתי בעיר הוא תפס אותי ואמר לי 'תבואי פעם בשבוע'. ידעתי שאין לי מנוס, אני תלויה בו".

 

המתלוננת טענה כי מלכה ניסה לאנוס אותה ארבע פעמים, אך לא הסתפק בכך - ולדבריה גם ניסה לשדך אותה לחברים שלו: "הבן אדם ניסה לסרסר בי, ממש להפוך אותי לשפחת מין, שאני אעשה מה שהוא רוצה, אבל נאבקתי איתם. נגד העד מדינה הוא כל הזמן היה אומר לו שילך ויטריד אותי ושהוא ילך אליי ויעשה לי בכוח".