20.06.2018

23:52

"אם אין סכנה - לא מעניין": מדוע זוגות נשואים עושים פחות סקס?

השגרה, הביטחון - והבגידות: האם הפחתה בחיי המין היא גזרת גורל? זוגות פוליאמורים או כאלה שהכניסו ריגושים לחדר המיטות סבורים אחרת • הפרק האחרון בסדרה "מין נכחד"

"מין נכחד": ככל שהזוגיות מתארכת, בעיקר אצל זוגות נשואים, התשוקה נשחקת והם עושים פחות סקס. "הביטחון הורג את הרומנטיקה", הסביר פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר וחוקר מוח, "חלק חשוב מיחסי אהבה זה שאיפה לביטחון בקשר. הבעיה שזה אוכל את הרומנטיקה והסקס. כמו שאמר פרויד, צריך סכנה, ואם אין אז זה לא מעניין".

 

אורן אלון, שהכיר את בן זוגו שי כהן באפליקציית ההיכרויות לגייז "גריינדר", מסכים עם הקביעה הזו: "תמיד אפשר להאשים את העבודה ואת השעות". כהן אמר כי "מערכת יחסים הופכת להיות אזור נוחות. אני חושב שטבעי שהתשוקה תרד, אבל אני בחרתי בו".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מונדיאל 2018: רוסיה העפילה לשמינית הגמר - אלפים חגגו ברחובות

מסתמן: הנשיא ריבלין לא יעניק חנינה לשר לשעבר, סטס מיסז'ניקוב

קים נפגש עם נשיא סין; סיאול דורשת תוכנית קונקרטית לפירוז

 

 שי כהן ואורן אלון
 

שי כהן ואורן אלון (חדשות עשר)

 

 

ד"ר מאשה הלוי, יועצת זוגיות בנושאי מערכות יחסים ופוליאמוריה, הסבירה: "יש מחקרים שמראים תשוקה מינית לבן זוג קבוע יורדת. אצל גברים יותר בהדרגה, ועל פי הנתונים אחרי עשרים שנה כ-40% מהגברים לא רוצים סקס קבוע עם האישה שלהם, אם כי אצל נשים הנתון עומד על 80%".

 

"זו התמודדות שכולנו חווים אותה, בין הדחף לאינטימיות ולתשוקה המינית לבין החופש והביטחון", אמר פרופ' יובל, "אולי זה סיפור חיים, אולי שם אנחנו צריכים להיות".