18.06.2018

23:26

"אתם דופקים לעצמכם את המוח": השפעות הצפייה בתוכן פורנוגרפי

תעשיית הסרטים הכחולים גדלה לממדים חסרי תקדים, וכמו תמיד יש מי שמרוויח מזה - ולא לוקח אחריות על הנזקים שייגרמו לנו • הפרק השני בסדרת הכתבות "מין נכחד"

עידן הטלפונים החכמים הביא לכך שבכל מקום שבו נימצא, תהיה לנו גישה להיצע בלתי מוגבל של סרטים פורנוגרפיים. תעשיית הסרטים הכחולים גדלה לממדים חסרי תקדים, וכמו תמיד יש מי שמרוויח מזה, ולא לוקח אחריות על הנזקים שייגרמו לחיי המין שלנו, לתודעה שלנו, ואפילו לתפקוד המוחי שלנו.

 

פרופסור דפנה הקר, מהתכנית ללימודי נשים ומגדר, באוניברסיטת תל אביב, חושפת את הבעיתיות הרבה במה שהיא מגדירה כ"תעשייה שהופכת את כולנו למאוד חולים". "צורכים פורנו ואחר כך מתבאסים מהפער בין מה שרואים שם בסרטים לבין המציאות", אומרת הקר בפשטות.

 

תוכן מיני באינטרנט
 

תוכן מיני באינטרנט (חדשות עשר )

 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

המלכה בהלם: בקרוב - החתונה החד מינית הראשונה בבית המלוכה

לראשונה מזה שנים: נתניהו נפגש בפומבי עם מלך ירדן עבדאללה

לקח מקל חד ותקע בצווארה: עשרה חודשי מאסר לאדם שהרג צבת ים

 

סיוון לוטן, מרצה וחוקרת פורנוגרפיה, מספרת בהרצאתה "חמישים גוונים של כחול": "אני מגיעה להרצות בבתי ספר, כותבת 'מיניות' ומבקשת שיגידו לי את כל האסוציאציות שעולות להם בראש. שכבה שלמה של תלמידים ענתה לי 'מאיה ח'ליפה', זו שחקנית פורנו לבנונית. הם בכיתה ח', וזה עולם האסוציאציות שלהם. שתבינו שלפני שהם החזיקו ידיים, לפני שהם נתנו נשיקה על הלחי לבחורה, הם ראו סצנות מאוד מפורטות של יחסי מין מאוד אלימים בפורנו".

 

פרופסור יורם יובל, חוקר מוח ופסיכואנליטיקאי, הוסיף בפשטות: "אם אני יכול לייצא מהתכנית הזאת מסר, אז הנה הוא: צפייה בפורנו באינטרנט מכווצת את המוח. ככל שגברים צופים יותר בפורנו באינטרנט, גרעיני הבסיס שלהם, שזה אזורים יחסית פנימיים במוח, מתכווצים. אתם דופקים לעצמכם את המוח".