17.06.2018

23:37

"המין נהיה דבר לא מספק": מדוע הישראלים הפסיקו לעשות סקס?

למרות שאנו חיים בעולם שבו המין זמין כ"כ - הרבה בזכות אפליקציות ההיכרויות השונות - מחקרים מראים כי זוגות שוכבים רק פעמים בודדות בחודש • "מין נכחד" - הפרק הראשון

סקס הפך בימינו להרבה יותר זמין, למשל דרך אפליקציות כמו "טינדר", ועולם הדימויים סביבנו נוטף מיניות - באופנה, בבידור ובאומנות. אם כך, מדוע מחקרים מהשנים האחרונות מוכיחים שגברים ונשים עושים הרבה פחות סקס?

 

מחקר בריטי מראה כי אנשים בני 44-16 עושים סקס פחות מחמש פעמים בחודש, והממוצע של כלל האוכלוסייה עומד על שלוש פעמים בחודש – 20% פחות בהשוואה לשנת 2000. מחקר אמריקני מצביע על כך שבשנות התשעים זוגות עשו סקס בשנה תשע פעמים יותר בהשוואה לשנת 2014.

 

ד"ר גדי און, החוקר את תופעת השעמום בקרבם של צעירים, ניסה לספק הסבר לתופעה: "ביום-יום שלנו לא קורים דברים גדולים, אבל אנחנו חיים במצב תודעתי שכן, כך שאנחנו לא מתרגשים יותר ממה שקורה", אמר. "המין כשלעצמו נהיה דבר לא מספק מכיוון שהוא דבר מוכר. אנחנו מחפשים את השינוי, את הגיוון, את האחר".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתניהו והיועמ״ש ידונו באירוויזיון; קרא: לא נסכן את האירוע

נתניהו על משבר הגיוס: צריך להעביר את החוק בתוך שבועיים

אירוע דריסה במוסקבה: שמונה נפצעו, הנהג ניסה להימלט ונעצר

 

 פרופסור יורם יובל
 

פרופסור יורם יובל (חדשות עשר )

 

 

פרופסור יורם יובל, פיסיכאטר וחוקר מוח, אמר כי הקורבן של המודרניות - זו המיניות. כלומר, העובדה שאנשים עושים פחות סקס קשורה לכך שאין יותר מחסומים ומכשולים בדרך. יובל סיים את דבריו עם המלצה: "מחקרים מראים שסקס זה טוב, שאנשים שעושים יותר סקס יותר מאושרים. מחקרים נוספים אומרים שסקס עם אותו פרטנר זה עוד יותר טוב".