17.06.2018

09:57

עודכן:

"מפלצת!": מעצר הגננת מר"ג הוארך בשלושה ימים נוספים

סיגל אלקיים-וייס, שחשודה בהתעללות בקטינים, מיררה בבכי והשפילה מבטה מול ההורים הזועמים לפני שהחל הדיון בבית משפט השלום בת"א. "איך יכולת לעשות כזה דבר?"

מעצרה של סיגל אלקיים-וייס, תושבת רמת גן בת 36, שנעצרה בשבוע שעבר בחשד להתעללות בקטינים, הוארך הבוקר (ראשון) בשלושה ימים נוספים. כך נקבע בדיון בבית משפט השלום בתל אביב. הגננת מיררה בבכי מול ההורים הזועמים לפני שהחל הדיון והשפילה מבטה. ההורים, מצדם, קראו לעברה קריאות כמו "מפלצת" ו"איך יכולת לעשות כזה דבר?".

 

אלקיים-וייס, שעבדה בגן הילדים "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, נעצרה בעקבות תלונה שהוגשה במשטרת מרחב דן מוקדם יותר החודש, ולאחר חקירה סמויה בפרשה. סבו של אחד הילדים בגן אמר לחדשות עשר: "אתה מרגיש שמשהו טראומטי עבר עליו. מכל האנרגיות שלו שהיו לו בבית, כשאתה רואה אותו תמיד משחק ומשתולל ופתאום הוא היה חוזר מופנם. ופה נשאלת השאלה, מה עבר עליו? אם עבר עליו משהו".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

רמת השרון: המשטרה עצרה גבר בחשד שאנס נערה בת 17

לראשונה: ניסיון חיסול מהאוויר של חוליית עפיפונים - רכב הותקף

הגביע העולמי: ברזיל רוצה להשתחרר מהשדים של 2014

 

אמו של הפעוט בן השנה ותשעה חודשים שלפי החשד חווה התעללות ואלימות בגן אמרה: "חשוב לי להעביר מסר לכל ההורים. אם יש תחושה שהילד, לא טוב לו, מישהו פוגע בו, מישהו מזיק לו, לא ללכת לישון עם התחושה הזו בלילה".

 

גן הקטנטנים של יעל. למצולמת אין כל קשר לכתבה
 

גן הקטנטנים של יעל. למצולמת אין כל קשר לכתבה (חדשות עשר)

 

 

"הציגו לה חומרי חקירה, היא הודתה במה שהציגו לה, הביעה חרטה. אנחנו מקווים וסמוכים ובטוחים שביום ראשון היא תשתחרר ותתחיל להתמודד עם המיוחס לה", אמר עורך הדין נס בן-נתן, פרקליטה של אלקיים-וייס.

 

עו"ד נבון קצב, שמייצג את הורי הפעוט, מסר: "סיימתי כעת פגישה דחופה עם מרשיי בביתם. מרשיי מאוד נסערים מכל הפרשה ובפרט לנוכח החלטת בית המשפט השלום הנכבד בת"א  מהיום להענות לבקשת המשטרה להאריך את מעצרה של הסייעת החשודה ע"ס ראיות המקימות חשד סביר למעשים פלילייים חמורים. כמו כן, ב"כ הסייעת החשודה התראיין בתקשורת וגם מסר שמרשתו הודתה בחומרי החקירה שהוצגו לה והביע צער וחרטה על הדברים. אנו לא נסתפק כמובן בהבעת צער וחרטה בנסיבות החמורות האלה, נמתין לסיום חקירת המשטרה ונעמוד על כך שהדין ימוצה עם כל מי שיימצא כי ביצע ו/או ידע ו/או סייע ו/או שיתף פעולה במעשה או במחדל ובכלל זה עצם עיניים".

 

עוד הוסיף עו"ד קצב: "רק בימים האחרונים התבשרנו כולנו על כך שהוגש כתב אישום חמור בהריגה ובהתעללות בחסר ישע נוסף התינוקת יסמין וינטה ז"ל נגד סייעת אחרת בגן ילדים בפ"ת. הדברים הופכים למכת מדינה של ממש. יש לפעול בדחיפות לכך שיהיה פיקוח על גני ילדים פרטיים ושיותקנו מצלמות וכן שיותקנו בחקיקה תנאי כשירות לימודים ובחינות ומבדקים לכל מי שההורים נותנים בידיו לאחריותו את האוצר היקר להם מכל ילדים קטנים מלאכים קטנים שלא הזיקו לאיש והם חסרי ישע" ההורים מבקשים מכל מי שחושד שגם הילד/ה שלו חווים או חוו אלימות והתעללות לפנות מיד לגורמי המקצוע ואם נדרש לדעתם אז גם למשטרת ישראל על מנת לבדוק זאת. כאמור מאחר והדברים נמצאים בחקירת משטרה הרי שעל מנת שלא לשבש חלילה את החקירה לא נוכל למסור בשלב זה פרטים נוספים".