14.06.2018

22:05

22 שעות בתוך מבנה: ביקור במחנות בני הנוער שהופרדו מהוריהם

לראשונה הורשו עיתונאים להיכנס למתקנים הממשלתיים שאליהם נשלחו לאחרונה מאות ילדי מהגרים, במסגרת מדיניות "אפס סובלנות" של ממשל טראמפ. "הם כמו בע"ח בכלובים"

לפחות 500 ילדים וילדות הופרדו מהוריהם מאז הכריז ממשל טראמפ בחודש שעבר על מדיניות "אפס סובלנות" כלפי מהגרים לא חוקיים. ההוראה ברורה – מי שחוצה את הגבול ללא אישור חושף את עצמו לתביעה פלילית ולמעצר. במעמד המעצר מפרידות הרשויות בין ההורים לילדים, שנלקחים למקלטים ממשלתיים שאף עיתונאי לא קיבל אישור להיכנס אליהם – עד היום.

 

"המקום הזה נקרא 'המקלט', אבל בפועל הילדים האלה עצורים", דיווח ג'ייקוב סובורוף, כתב MSNBC שביקר במתקניםפ הממשלתיים. "יש במקום הרגשה של בעלי חיים שכלואים בכלובים", הוסיף, "מותר להם לצאת החוצה לאוויר הצח לשעתיים ביום, כך שבמשך 22 שעות הם כלואים במה שהיה סניף של 'וולמארט'". גם בביקור המורשה נאסר על העיתונאים לדבר עם הילדים במתקן ולהכניס מצלמות – שיטות המתאימות למשטרים הרבה פחות דמוקרטיים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

דוח משרד החוץ: אופטימיות טראמפ מפסגת סינגפור מוטלת בספק

לראשונה: בלון עם מטען אותר בתוך קיבוץ בעוטף עזה; אין נפגעים

מועצת גדולי התורה: לפרוש מהקואליציה אם לא ישונה חוק הגיוס

 

מדיניות "אפס סובלנות" נועדה להרתיע את המהגרים שמגיעים מהונדורס, גואטמלה ואל סלוודור, שמחפשים להימלט מעוני ואלימות. עכשיו, כשהתגלה מעט על תנאי החזקתם של הילדים בני 10 עד 17 במתקנים הממשלתיים, נותרה שאלה לא פתורה – היכן, ובאילו תנאים, מוחזקים הקטנים יותר, התינוקות והפעוטות, המופרדים מהוריהם.

 

 ילדת מהגרים
 

ילדת מהגרים( חדשות עשר)