BETA

12.06.2018

13:59

ליברמן: "משגרי העפיפונים מותחים את החבל – בסוף הוא ייקרע"

שר הביטחון הוסיף בביקור באוגדת עזה כי חמאס משתמש בהליום המועבר לצרכים רפואיים לרצועה "כדי להצית שדות בדרום" • מתאם הפעולות בשטחים: "תוגבל הכנסת הגז לעזה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (שלישי) במהלך ביקור באוגדת עזה כי האחראים לשיגור עפיפוני התבערה מרצועת עזה "מותחים את החבל יותר מדי, ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע". הוא הבהיר: "נמצא את התשובה הכי אפקטיבית ונכונה לטרור העפיפונים, ואם מישהו חושב שאנחנו מתכוונים להמשיך בשגרה כמו שהיא היום - לא". 

 

ליברמן שב וציין כי כוחות הביטחון מצליחים ליירט כשני שלישים מכלל העפיפונים והרחפנים המשוגרים מעבר לגבול, והוסיף: "אנחנו מכינים תשובה גם לאותו שליש של אותם מעופפים שמשגרים לכאן". הוא טען כי חמאס "מנצל בצורה הכי נבזית וצינית את המערך הרפואי של רצועת עזה", תוך שימוש בהליום שמועבר לרצועה למטרות רפואיות "כדי לשגר ולהצית שדות בדרום". 

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מזג אוויר גשום ברחבי הארץ: שיא חדש נרשם בכמות המשקעים ביוני

פינוי נתיב האבות: אלפי מפגינים במקום; שלושה נעצרו עד כה

בגלל פוסט: מאות חגגו בת מצווה; אם הילדה: רצינו אירוע אינטימי

 

 פלסטינים מפריחים עפיפון תבערה
 

פלסטינים מפריחים עפיפון תבערה (רויטרס )

 

 

"אנחנו לא מתנגדים לסיוע הומניטרי", הוסיף ליברמן, "אבל גם אנחנו מבקשים מחווה הומניטרית אנושית הכי מתבקשת, לפחות לתת לצלב האדום לגשת לראות את השבויים והנעדרים שלנו". הוא הבהיר: "אנחנו מבקשים קודם כל סידור עבור השבויים והנעדרים. אחרי זה יהיה הרבה יותר קל, לא להגיע איתם לשום הודנה ארוכת טווח, אבל להעניק סיוע הומניטרי לתושבי עזה".

 

שר הביטחון גם הפנה אצבע מאשימה כלפי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ואמר כי הוא אחראי להלנת שכרם של עובדי הרשות בעזה, לקיצוצים במערכת הרווחה ובמערכת הבריאות של תושבי הרצועה, "ומצד שני רץ לבית הדין הפלילי הבינלאומי, למועצת הביטחון ולעצרת הכללית של האו"ם ומאשים את ישראל". לדבריו, "צריך להבין שהספוילר העיקרי פה, מי שמדרדר ומנסה לשחק משחק כפול זה קודם כל אבו מאזן".

 

ליברמן בירך גם את מפקד פיקוד הדרום החדש אלוף הרצי הלוי, שנכנס השבוע לתפקידו, והודה למפקד היוצא, אייל זמיר, "שהתמודד פה בצורה הכי אפקטיבית, הכי מוצלחת, במשך כמה שנים עם טרור מרצועת עזה". הוא הוסיף: "עצם העובדה שלמרות כל מאמצי הטרור אנחנו ממשיכים בשגרת חיים פה בעוטף עזה, כמעט באין מפריע, זה בזכות אותם חבר'ה צעירים שעומדים פה בגבורה ופועלים בצורה מקצועית ונחושה".

 

"אני גם רוצה להעביר מסר לשכנינו פה ברצועת עזה, תושבי עזה", עוד אמר שר הביטחון, "אתם למעשה הפכתם לבני ערובה של שלטון חמאס. אתם יכולים לבנות עתיד הרבה יותר טוב עבור הילדים שלכם, אתם יכולים לקבל את כל הסיוע ההומניטרי, הכלכלי, האזרחי - אבל דבר ראשון תעיפו את שלטון חמאס". הוא טען: "אנחנו מבקשים עוד פעם ופונים אליכם, תפעילו אתם לחץ על ראשי חמאס, קודם כל להחזיר שבויים ונעדרים. עצם החזרת השבויים והנעדרים פותחת צוהר ענק ומבטיחה סיוע הומניטרי וכלכלי עבור כל תושבי עזה, ועד ששלטון חמאס יימשך, לצערי, הסיכוי לדו קיום, לשיתוף פעולה, לעתיד טוב יותר לתושבי עזה פשוט לא קיים."

 

לאחר דברי ליברמן, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע כי תוגבל הכנסת גז הליום המשמש לצרכים רפואיים לרצועת עזה, "בשל ניצולו להפרחת בלוני תבערה על ידי גורמי טרור". "במסגרת זו הדגיש המתאם כי במידה שיימשך ניצול גז ההליום על ידי גורמי הטרור ברצועה, תימנע הכנסתו והאחריות לכך היא על שלטון ארגון הטרור חמאס", נמסר בהודעת המתאם. ״ארגון הטרור חמאס אינו בוחל באמצעים, כולל ניצול הערוצים והאמצעים ההומניטאריים כדי לבצע פעולות טרור, זאת על אף מאמציה של ישראל למניעת הידרדרות אזרחית ברצועה ואספקת הצרכים ההומניטאריים״.