28.05.2018

19:52

החודרים מעזה רצו לשרוף עמדה; תפיסתם מעידה - צה"ל מפיק לקחים

צה"ל הוכיח כי למד להתמודד עם חדירות משטח הרצועה. הודעת חמאס שאיש שלהם נהרג בעמדת תצפית מראה כי הארגון עומד מאחורי ההצתות על הגדר, ולא אזרחים • פרשנות

כמו בחדירות הקודמות שאירעו בעת האחרונה, גם שני הפלסטינים שניסו לחדור היום (שני) מרצועת עזה לשטח ישראל, רצו להצית רכוש צבאי על הגדר - במקרה זה, כוונתם הייתה לשרוף עמדת צלפים. כמו בחדירות קודמות, גם הפעם, ככל הנראה, רצו הפלסטינים לתעד את ההצתה. אולם הפעם, בשונה מחדירות קודמות, כוח גולני הצליח לתפוס את החודרים, מה שמעיד שצה"ל הפיק לקחים מהאירועים הדומים האחרונים.

 

הודעת חמאס בה נמסר שהאדם שנהרג על הגדר מירי צה"ל הוא איש שלהם, ושהירי בניסיון החדירה בוצע על ידם, היא משמעותית. היא מעידה על כך שהארגון הוא זה שעומד מאחורי החדירות וההצתות על הגדר בעת האחרונה, ולא אזרחים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד: נוסע שיכור תקף באלימות דייל - כי סירב להגיש לו בירה

השר להגנת הסביבה הודיע: לא יוטל פיקדון על בקבוקי ליטר וחצי

השוטר החשוד שהכה את ג'עפר פרח הוצא לחופשה כפויה מהמשטרה

 

כאמור, פלסטיני אחד נהרג היום ונוסף נפצע בינוני בהפגזה מטנק צה"ל לעבר עמדת תצפית של חמאס ממזרח לבית לאהיא, בצפון רצועת עזה - כך נמסר ממשרד הבריאות הפלסטיני בעזה. זאת, בתגובה לדיווח של לוחמי גדוד 12 של גולני על שמיעת ירי לעברם. מהזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, נמסר כי ההרוג בן ה-25 היה פעיל בשורותיה.

 

הלווית ההרוג הפלסטיני בתקיפת עמדת התצפית של חמאס
 

הלווית ההרוג הפלסטיני בתקיפת עמדת התצפית של חמאס (ת'אאר אבו ריאש)

 

 

דובר צה"ל דיווח כי לפני האירוע, כוח צה"ל עצר שני פלסטינים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון הרצועה. על השניים, שעל פי החשד התכוונו לבצע פיגוע, נתפסו סכינים, קאטרים וחומר בערה. במהלך המרדף אחריהם נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל. עוד נמסר כי אין נפגעים בצד הישראלי. 

 

שני הפלסטינים שנתפסו הועברו לחקירת שב"כ בטרם הוחזרו לרצועה. פלסטיני שלישי שניסה לחדור, שהיה האחרון בטור, הצליח לברוח לשטח הרצועה בטרם נתפס.