18.05.2018

23:51

אגדה מודרנית שהופכת למציאות: הכנות אחרונות לחתונה המלכותית

האהבה אל הזוג והציפייה לחתונה מצד אחד, והדרמות במשפחת מרקל מהצד השני, יתנקזו מחר לאירוע שמיליונים מחכים לו: חתונת הנסיך הארי עם השחקנית האמריקנית מייגן מרקל

בבריטניה נערכות ההכנות האחרונות לקראת חתונתם של הנסיך הארי ובחירת ליבו, השחקנית האמריקנית מייגן מרקל. טקס החלפת השבועות ייערך בטירת ווינדזור, עם 800 מוזמנים. עוד 2,600 מבקרים יורשו להיכנס לאיזור החתונה, שתיפרס בתהלוכה באורך שני קילומטרים. עלותה מיליוני לירות שטרלינג וצפויים לראות אותה מיליוני צופים ברחבי העולם, וכנראה כמעט כל אזרחי בריטניה. 

 

רבים בבריטניה רואים זאת כאגדה מודרנית שהופכת למציאות, שחקנית אמריקנית גרושה ופרוטסטנטית, שהתגוררה עם אמה מעל חניון בלוס אנג'לס לזמן מה. מאז היא כיכבה בסדרת הדרמה "סוטס", שם גילמה בת למשפחה עשירה שמתאהבת ביתום שהגיע משום מקום. השבוע האחרון הדגיש את ההבדל מחייה האמיתיים.

 

השבוע התגלה כי אביה של מייגן קיבל 140 אלף דולר מצלם פפראצי, החשיפה עוררה סערה תקשורתית. אחותה למחצה יצאה לטובתו ובסופו של דבר נודע כי הוא לא ילווה אותה לטקס הנישואים, הסיבה האחרונה היא מצבו הבריאותי. בבית המלוכה הגמישו הפעם את הכללים הקשים, ומרקל עברה את המבחן אצל המלכה. 

 

 הנסיך הארי ומייגן מרקל
 

הנסיך הארי ומייגן מרקל (רויטרס)

 

 

לבסוף הוחלט שהנסיך צ'ארלס, אביו של הארי והמועמד הקבוע לתפקיד המלך, ילווה את מייגן לחופה במקום אביה הביולוגי. בצעד שנתפס כפמניסטי היא הודיעה גם שתצעד מחצית מהדרך ללא ליווי. 

 

בחדשות עשר נעביר היום (שבת) שידור מיוחד מבריטניה, ירושלים ותל אביב: כל האורחים המכובדים, כל הפרטים על הטקס, המנות המפוארות והשמלות הנוצצות, החל מ-12:00 בצהריים.