BETA

15.05.2018

10:13

המורה הפדופיל: "אני עבריין ומגיע לי עונש - אבל יש גבול"

שאול שמאי פנה לשופט בדיון בעניינו בביהמ"ש: "מצטער על הכל, אבל צריך פרופורציות. עשו ממני גדול העבריינים של המדינה". אחותו: "המשפחה מרוסקת - נעזור בשיקומו"

פרשת "המורה הפדופיל": שאול שמאי, שלימד  בבית הספר "נעמי שמר" בתל אביב והורשע בעבירות מין בתלמידותיו, הגיע היום (שלישי) יחד עם משפחתו לדיון בעניינו בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לשלב הטיעונים לעונש.

 

במהלך הדיון פנה שמאי לשופט ואמר לו: "קודם כל, אני מצטער על הכל. אני מצטער כלפי הבנות שפגעתי בהן, אני מצטער כלפי ההורים, אני מצטער כלפי ההורים שלי והילדים שלי. אבל צריך פרופורציות, עשו ממני גדול העבריינים של במדינה, אני עבריין ומגיע לי עונש אני לא מתכחש אבל יש גבול!". אמר. כל הזמן יש כתבות בחדשות, כל הזמן אני בכותרות. אני רוצה לעבור שיקום ולטפל בעצמי".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בין עימות צבאי נרחב לשימוש באנשים כנשק: יום המבחן של חמאס

תאונה בחנייה: שני מטוסים התנגשו בנמל תעופה באיסטנבול

הרצליה: הרוג בתאונת דרכים שבה היו מעורבות שתי משאיות

 

עוד אמר שמאי כי "כל פעם שיש דיון, יום לפני אני מככב בכותרות. כשלא תופסים אותך, אתה חיי בהדחקה מוחלטת. רק בעזרת טיפול אתה מסיר את המסכות שלך. אני הודיתי במעשים ואני עומד מאחורי זה, אני לוקח אחריות מלאה על כל מה שעשיתי. כשאני מסתכל במבט לאחור זה עוד לא מתעכל לי, לא נתפס לי העניין הזה. אני מאמין שאני יכול לצאת מזה. הדבר הכי חשוב לי כרגע זה לעבור שיקום, לשקם את המשפחה שלי".

 

אחותו של שמאי פנתה גם היא לשופט על דוכן העדים ואמרה לו כי משפחתה "מרוסקת". לדבריה, "זאת פגיעה אנושה ונצחית שלא תעזוב אותנו לעולם. אמא שלנו היא אישה שבורה, מרוסקת, מלקה את עצמה, לא מאמינה שזה קרה לבן שלה, היא אישה מאוד מבוישת".

 

 שאול שמאי
 

שאול שמאי (ללא קרדיט)

 

 

יחד עם כל זה, הוסיפה, "כל אחד במשפחה מבין ויודע שאין פה שום אופציה אחרת חוץ מטיפול ושיקום של אחי. אנחנו נעזור לו, זה מה שהוא רוצה, אין אופציה אחרת. אני פונה לבית המשפט להשתמש במידת הרחמים עם אחי, שאול, שמבין, מודה ומצטער על מעשיו ורוצה לתקן את עצמו, הוא רוצה להשתקם ולפתוח בחיים חדשים. אנחנו נוודא בתור משפחה שכך יהיה".

 

בחודש ינואר האחרון, הורים לתלמידים בבית הספר "נעמי שמר" שלחו התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים למשרד החינוך ולפרקליטות המדינה בדרישה לפטר את מנהלת ביה"ס ענת מני, בעקבות מה שהם מכנים "מחדלים בהתנהלותה בפרשה". על פי דרישתם, במידה ולא ייעתרו לבקשתם בתוך 10 ימים, הם יעתרו לבג"ץ.

 

בכתב ההתראה שהוגש באמצעות עורכת הדין דפנה הולץ לכנר טענו ההורים כי "התנהלות המנהלת נגועה בניגוד עניינים מובהק בין צרכיה האישיים לבין צרכיהם החיוניים של ילדי בית הספר וצוות המורים דווקא במצב הקשה שנוצר".

 

כזכור, עם פרוץ הפרשה, חתמו יותר ממאה הורים בבית הספר על עצומה שנשלחה לשר החינוך נפתלי בנט, בה הם דרשו להדיח את מנהלת המוסד החינוכי בעקבות הטענה כי היא ידעה על עברו של שמאי ובכל זאת בחרה להעסיקו. "ברצוננו להביע את משבר האמון העמוק והבלתי הפיך שנוצר בין ההורים ובין הנהלת בית הספר ובראשה המנהלת", כתבו ההורים בעצומה.

 

תגובת הורי הילדות בהן פגע שמאי לדברים שאמר הבוקר בבית המשפט: "שאול שמאי ידע על היותו פדופיל ואף הורשע בכך, אך בחר במודע שלא לפנות לטיפול אלא למצוא קורבנות נוספים, כעת מאוחר מדי. התנצלות, הבעת חרטה או שיקום בדיעבד, לא יעזרו לילדים ולילדות ששאול בגד בהם, ריסק במו ידיו את תמימותם, והכניס אותם לעולם של חרדות וחוסר בטחון בעצמם ובסביבה. משפחתו של שמאי טוענת שהיא שבורה - מה עם 30 משפחות שלמות שנשברו על ידיו?". 

 

הורי הילדים התייחסו גם להיבטים המשפטיים של אמירותיו: "אנו תקווה שהאמירה של שמאי בבית משפט 'צריך פרופורציות, עשו ממני גדול העבריינים', תבוא בעוכריו. באמירתו זו הוכיח שמאי, שאינו מבין את חומרת מעשיו ועל כן על בית המשפט להבהיר לו אותה".

 

על פי כתב האישום שהוגש נגד שמאי, ארבע מהתלמידות בהן פגע היו בגילאי 8-7 וילדה נוספת בת 13 תושבת ראשון לציון לה העביר שיעורים פרטיים בביתה.