24.04.2018

16:29

הפלסטינים: "מצרים אישרה העברת גופת מהנדס חמאס דרך מעבר רפיח"

נציג הרשות הפלסטינית בקואלה לומפור אמר כי קהיר אישרה את השבתו של פאדי אלבטש שחוסל למשפחתו ברצועת עזה לקבורה. השר ליברמן פנה למצרים בבקשה שיסרבו לבקשה

החיסול במלזיה: נציג הרשות הפלסטינית בקואלה למפור אמר היום (שלישי) כי המצרים אישרו את העברת גופתו של מהנדס חמאס שחוסל במלזיה, פאדי אלבטש, דרך מעבר רפיח לרצועה עזה, לצורך קבורה.

 

לטענת משפחתו של אלבטש, גופתו תגיע לרצועת עזה מחר בשעה 14:00, יחד עם אישתו וילדיו. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פנה לקהיר בבקשה לסרב לבקשתם של הפלסטינים. 

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ישראל לאיטליה: תפסיקו לחסום סנקציות חדשות נגד איראן

הנחיה לקהילה היהודית בגרמניה: לא מומלץ לחבוש כיפה בפומבי

יום מתוח בדרום: תוך שעות - 5 פלסטינים חצו את הגדר ונעצרו

 

אמש אמר שר הפנים של מלזיה, אחמד זהיד חמידי, כי משרדו זיהה סוכנים זרים שעושים שימוש בדרכונים של מדינות המנהלות קשרים דיפלומטיים עם קואלה לומפור על מנת להיכנס למדינה ו"לבצע משימות מסוימות". הוא הבהיר כי הממשלה מקפידה על ניטור אחר סוכנים זרים, אולם השימוש בדרכונים של מדינות ידידותיות למלזיה מקשה על המעקב.

 

 קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה
 

קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה(משטרת מלזיה )

 

 

לדברי חמידי, כפי שצוטטו בעיתון המלזי "New Straits Times", הסוכנים פועלים עבור מדינה במזרח התיכון שמפעילה רשת בכל רחבי העולם "במטרה לבצע משימות חשאיות ולהגן על האינטרסים שלה".

 

בהתייחסות ישירה לחיסולו של המהנדס הפלסטיני פאדי אל-בטש בסוף השבוע האחרון, הבהיר השר כי "יש לנו קושי מסוים במציאת האחראים, אבל אנחנו אופטימיים ובטוחים שנצליח". השר הוסיף כי "אנחנו יודעים על מדינה במזרח התיכון שתעשה הכול על מנת לפגוע בפוטנציאל של העם הפלסטיני. הם פוגעים בפלסטינים שיש להם מומחיות מסוימת, כדי לשלול את האפשרות של אינתיפאדה לפני שהיא אפילו יכולה להתחיל".

 

אתמול פרסמה המשטרה בקואלה לומפור את קלסתרוני שני החשודים בחיסולו של המהנדס. בתמונות שפורסמו בכלי התקשורת השונים במדינה נראים שני גברים, שניהם עם זקן צרפתי ואחד מהם חובש קסדה לראשו ומרכיב משקפיים.

 

איש החמאס פאדי אלבטש שחוסל במלזיה ע"י שני אופנוענים
 

איש החמאס פאדי אלבטש שחוסל במלזיה ע"י שני אופנוענים( חדשות עשר)

 

 

המהנדס בן ה-35 נורה בשבת האחרונה למוות על ידי שני חמושים רכובים על אופנוע כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו. אלבטש, פעיל חמאס, שימש כמרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור.

 

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר לאחר האירוע בתדרוך לעיתונאים כי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא, ואז ירו בו 14 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס. עוד אמר, כי שני החשודים היו בעלי חזות אירופית. מוקדם יותר היום, במסיבת עיתונאים במלזיה, מסר המפקח הראשי של המשטרה כי אותר האופנוע ששימש בהתנקשות.

 

מפקד המשטרה אמר כי האיש היה נשוי ועבד כמרצה באוניברסיטה פרטית, ונפצע מארבע מתוך 14 הכדורים שנורו לעברו. "הוא צעד ליד הדירה כששני המתנקשים ירו לעברו", מסר. הוא הוסיף כי שני קליעים אותרו בזירה וכי פעולות החקירה בעיצומן. השגריר הפלסטיני במלזיה אמר כי אלבטש היה אמור לטוס היום לכנס בטורקיה.