24.04.2018

08:32

מלזיה על החיסול: "יש מדינה במזה"ת שתעשה הכול לפגוע בפלס'"

שר הפנים טען כי המהנדס פאדי אל-בטש חוסל על ידי "מדינה שמפעילה רשת בכל רחבי העולם". הוא ציין כי נעשה שימוש בדרכונים של מדינות ידידותיות למלזיה כדי "לבצע משימות"

שר הפנים של מלזיה, אחמד זהיד חמידי, אמר אמש (שני) כי משרדו זיהה סוכנים זרים שעושים שימוש בדרכונים של מדינות המנהלות קשרים דיפלומטיים עם קואלה לומפור על מנת להיכנס למדינה ו"לבצע משימות מסוימות". הוא הבהיר כי הממשלה מקפידה על ניטור אחר סוכנים זרים, אולם השימוש בדרכונים של מדינות ידידותיות למלזיה מקשה על המעקב.

 

לדברי חמידי, כפי שצוטטו בעיתון המלזי "New Straits Times", הסוכנים פועלים עבור מדינה במזרח התיכון שמפעילה רשת בכל רחבי העולם "במטרה לבצע משימות חשאיות ולהגן על האינטרסים שלה".

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הבית היהודי: על פסקת ההתגברות לעלות להצבעה תוך 10 ימים

מחקר: שימוש במשככי כאבים בזמן ההיריון קשור לסיכון לאוטיזם

בעקבות תחקיר חדשות עשר: סגן ראש עיריית י-ם נחקר באזהרה

 

 קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה
 

קלסתרוני החשודים בחיסול במלזיה (משטרת מלזיה)

 

 

בהתייחסות ישירה לחיסולו של המהנדס הפלסטיני פאדי אל-בטש בסוף השבוע האחרון, הבהיר השר כי "יש לנו קושי מסוים במציאת האחראים, אבל אנחנו אופטימיים ובטוחים שנצליח". אל-בטש הוסיף כי "אנחנו יודעים על מדינה במזרח התיכון שתעשה הכול על מנת לפגוע בפוטנציאל של העם הפלסטיני. הם פוגעים בפלסטינים שיש להם מומחיות מסוימת, כדי לשלול את האפשרות של אינתיפאדה לפני שהיא אפילו יכולה להתחיל".

 

אתמול פרסמה המשטרה בקואלה לומפור את קלסתרוני שני החשודים בחיסולו של המהנדס. בתמונות שפורסמו בכלי התקשורת השונים במדינה נראים שני גברים, שניהם עם זקן צרפתי ואחד מהם חובש קסדה לראשו ומרכיב משקפיים.

 

המהנדס בן ה-35 נורה בשבת האחרונה למוות על ידי שני חמושים רכובים על אופנוע כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו. אלבטש, פעיל חמאס, שימש כמרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור.

 

 זירת החיסול במלזיה
 

זירת החיסול במלזיה (חדשות עשר)

 

 

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר לאחר האירוע בתדרוך לעיתונאים כי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא, ואז ירו בו 14 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס. עוד אמר, כי שני החשודים היו בעלי חזות אירופית.

 

מפקד המשטרה אמר כי האיש היה נשוי ועבד כמרצה באוניברסיטה פרטית, ונפצע מארבע מתוך 14 הכדורים שנורו לעברו. "הוא צעד ליד הדירה כששני המתנקשים ירו לעברו", מסר. הוא הוסיף כי שני קליעים אותרו בזירה וכי פעולות החקירה בעיצומן. השגריר הפלסטיני במלזיה אמר כי אלבטש היה אמור לטוס היום לכנס בטורקיה.