BETA

21.04.2018

21:42

מבצע סבתא: הפנסיונרית בת ה-74 מאילת שיצאה למסע במזרח עם הנכד

עדנה נהרי נענתה בהתלהבות להצעתו של נתנאל, נכדה בן ה-26, להצטרף אליו למסע של ארבעה חודשים: "לדור שלי יש הרבה מה ללמוד מהדור של סבתא – צריך לבלות איתם יותר זמן"

עדנה נהרי בת ה-74 ונכדה, נתנאל קרסון, בן ה-26, יצאו למסע ברחבי מזרח אסיה לפני יותר מחודש. הכל התחיל כשהנכד, שנולד וגדל בשבדיה, הציע לסבתא שלו לארוז תיק תרמילאים ולהצטרף אליו למסע גיבוש בין סין, קוריאה הדרומית, הפיליפינים והודו. בשבילו טיול אחרי צבא, בשבילה מסע פוסט פנסיה. "אני מיד הסכמתי. אני קצת הרפתקנית. אני אוהבת ללכת הרבה. אני הלכתי בתקופת הצנע כל כך הרבה ברגל, שאמרתי לעצמי שזה יהיה בסדר", סיפרה עדנה.

 

בסביבה של דניאל וסבתו מאוד הופתעו כששמעו על ההחלטה. "זה היה נשמע לי הזוי, בכל זאת זה טיול של ארבעה חודשים וזה לא פשוט לאישה בת 74. אמרתי לה שהיא לא תעמוד בזה. אבל היא עושה את זה יפה מאוד ואנחנו גאים בה", סיפרה סיגל נהרי, דודתו של דניאל. "כמה אנשים אמרו לי שאני צריך להיות טיפה יותר מציאותי ולחשוב על העתיד שלי. אבל לא הקשבתי", סיפר דניאל.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

מלזיה: יתכן שסוכני ביון זרים חיסלו את המהנדס הפלסטיני

לוד: שוטר יצא למרדף רגלי אחר אדם שעורר את חשדו - וירה בו

קוריאה הצפונית תשהה את תוכנית הגרעין; טראמפ בירך על ההחלטה

 

 עדנה נהרי ונכדה, נתנאל קרסון, שיצאו לטיול במזרח
 

עדנה נהרי ונכדה, נתנאל קרסון, שיצאו לטיול במזרח( חדשות עשר)

 

 

אבל האתגר של הנסיעה לא מורכב רק מהיעדים הגאוגרפיים שלה, אלא גם ואולי בעיקר מההתנגשות בין שני העולמות. זה של נתנאל וזה של סבתא עדנה. "זה הרבה מחשבות שאני צריך להתמודד איתן. להגיע ממקום למקום עם תיקים וציוד", תיאר דניאל. עד עכשיו הם ביקרו כבר בבייג'ין, יאנגשוהו, האנגצו, שאנגחאי, סאול, וז'ז'ו איילנד. את פסח הם עשו בבית חב"ד בשנגחאי. "הדינמיקה ביננו היא עשר. אני מרגיש שנהיינו קרובים יותר מאי פעם. אנחנו קמים ביחד, אוכלים ביחד, מטיילים ביחד והולכים לישון ביחד. לפעמים במיטות נפרדות ולפעמים באותה מיטה", סיפר דניאל.

 

במפגש הדורות הזה כל אחד תורם מיכולתו. עדנה על הכביסה והאוכל ונתנאל על הטכנולוגיה - מתעד בווידאו את המסע, ומעלה בכל כמה ימים פוסט לבלוג בעמוד פייסבוק שפתח בשם: "the gran adventure". עם עשרות אלפי עוקבים שכבר צברו, בעיקר מטיילים אחרים מכל העולם, נתי וסבתא מסתובבים ממקום למקום כמו כוכבים מקומיים, עד כדי כך שיש מי שאפילו מחכה להם בתחנות השונות שעל המסלול.

 

 עדנה נהרי ונכדה, נתנאל קרסון, בטיול במזרח
 

עדנה נהרי ונכדה, נתנאל קרסון, בטיול במזרח( חדשות עשר)

 

 

נתנאל הוא בן של ישראלית מאילת שהתאהבה בתייר שבדי, ועברה איתו לשם. אחרי ארבעה ילדים הם נפרדו, אבל דווקא היא זו שנשארה שם והאב עבר לאחרונה לגור באילת. חוץ מביקורים הדדיים לאורך השנים, את הסבתא התימניה שלו נתנאל הרגיש שלא הכיר מספיק. "משהו שידעתי, אבל התחזק, זו הרוח החיובית שיש לה. לא משנה את מי אנחנו פוגשים, סבתא מביאה להם שמחה", סיפר נתנאל.

 

את קטעי הווידאו שלהם הוא ממשיך לעלות לבלוג, לא בשביל התהילה אלא פשוט מתוך גאווה, כשהמטרה היא לעודד אחרים לעשות בדיוק כמוהו, ולא להסתפק בשיחת טלפון לסבתא פעם בשבוע. לדברי עדנה, "לא מאוחר ולא משנה באיזה גיל אפשר לעלות עלייה של אלף מדרגות".