21.04.2018

08:57

מהנדס חמאס חוסל במלזיה; הגי'האד האסלאמי: "המוסד אחראי"

פאדי אלבטש, בן 35 מג'באליה, נרצח ע"י שני מתנקשים רכובים על אופנוע, כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר, כך על פי דיווחים פלסטיניים. חמאס: "היה בן מבניה הישרים של התנועה"

בווידאו: זירת החיסול בקואלה לומפור

 

פאדי אלבטש, מהנדס המשתייך לארגון חמאס, נורה הבוקר (שבת) למוות במלזיה על ידי מתנקשים על אופנוע. כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "סאפא". בכיר הג’יהאד האסלאמי, חאלד אלבטש אמר: "אנו מאשימים את המוסד בחיסולו של החוקר". 

 

אלבטש, מרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור, בן 35, נורה ע"י שני חשודים כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו, כך על פי הדיווח. 10 כדורים נורו לעבר תושב ג'באליה שברצועת עזה, שמוגדר כ"מדען ומהנדס", ע"פ הפלסטינים. הרשויות במלזיה פתחו בחקירת נסיבות החיסול.

 

בתמונות: זירת החיסול במלזיה

 

 זירת החיסול במלזיה
זירת החיסול במלזיה(חדשות עשר )1/5 תמונות
 זירת החיסול במלזיה
זירת החיסול במלזיה(חדשות עשר )2/5 תמונות
 הזירה במלזיה בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש
הזירה במלזיה בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש(מוקד הידיעות Global )3/5 תמונות
 הזירה במלזיה בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש
הזירה במלזיה בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש (מוקד הידיעות global)4/5 תמונות
  הזירה בבירת מלזיה קואלה לומפור בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש
הזירה בבירת מלזיה קואלה לומפור בה חוסל איש החמאס פאדי אלבטש( סוכנות הידיעות Global)5/5 תמונות

 

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר כי אלבטש היה בדרכו למסגד קרוב כשנורה, בסביבות השעה 06:00 (שעון מקומי), וכי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא ואז ירו בו 10 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס.

 

מפקד המשטרה אמר כי האיש היה נשוי ועבד כמרצה באוניברסיטה פרטית, ונפצע מארבע מתוך 10 הכדורים שנורו לעברו. "הוא צעד ליד הדירה כששני המתנקשים ירו 10 יריות לעברו", מסר. הוא הוסיף כי שני קליעים אותרו בזירה וכי פעולות החקירה בעיצומן. השגריר הפלסטיני במלזיה אמר כי אלבטש היה אמור לטוס היום לכנס בטורקיה. 

 

חמאס פרסם הודעת אבל בה נכתב כי אלבטש הוא "בן מבניה הישרים של התנועה". כמו כן, נטען בהודעה כי הוא התאפיין בהצטיינות וביצירתיות המדעית שלו. "השהיד היה דוגמא לתפילה לאללה ולעבודה למען הסוגיה הפלסטינית", נכתב, "הוא נרצח בידי בוגדים כשהוא בדרכו לתפילת השחר במסגד".

 

איש החמאס פאדי אלבטש שחוסל במלזיה ע"י שני אופנוענים
 

איש החמאס פאדי אלבטש שחוסל במלזיה ע"י שני אופנוענים (חדשות עשר)

 


ברשת טלוויזיה מקומית שודר סרטון שבו אזרח מלזי, שהיה לטענתו עד ראייה לחיסול, מספר על האירוע: "שייח' פלסטיני חוסל בבירה קואלה לומפור בתפילת הבוקר. התקשרנו למשטרה יותר משלוש או ארבע פעמים. המשטרה הגיעה לאחר 50 דקות, האמבולנס הגיע לאחר יותר משעה. השייח' הוא מעזה ונורה בירי לראשו. מדינה מתקדמת כזו וככה מאחרים לעזור לו? היה צריך לעזור לו מהרגע הראשון, זה מצער".

 

"שם הגופה שלו של השייח' אלבטש", אמר העד לכאורה כשהוא מסובב את המצלמה לעבר זירת החיסול. "אף אחד לא יודע מי עשה את זה. מדינה שטוענת לקדמה ולא מסוגלת לשמור על מי שהגיע אליה".