17.04.2018

09:35

חוגגת עם המדינה: שם פרטי - ארץ, שם משפחה - ישראל

לקראת יום העצמאות, סיפרה ל"חמש עם רפי רשף" האישה על החיים עם השם הפטריוטי במיוחד. "פייסבוק חסמו את החשבון שלי ואמרו שאני צריכה להשתמש בשם אמיתי"

לרגל חגיגות ה-70 למדינה, ישנה אישה אחת שהחליטה כי מין הראוי שביום הזה יראיינו דווקא אותה. שמה הפרטי: ארץ; שם משפחתה: ישראל. בריאיון ל"חמש עם רפי רשף", ישראל סיפרה על החיים עם השם הפטריוטי.
 

"הרבה פעמים כשאנשים מתקשרים אלי ושואלים עם מי הם מדברים ואני עונה 'ארץ ישראל', הם חושבים שאני לא שומעת טוב", היא סיפרה. "אומרים לי, 'לא שאלתי מאיפה את, אלא מה שמך'. אז לפעמים אני מנצלת את המצב ומשחקת עם אנשים".


>> עוד כתבות בחדשות עשר:
מתייחדים עם זכרם: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל
רוסיה: צבא אסד יירט 71 מ-103 הטילים; טראמפ: כולם פגעו במטרה
סכנה על הכביש: הנהגים שנוסעים נגד כיוון התנועה

 ארץ ישראל בריאיון לרפי רשף
 

ארץ ישראל בריאיון לרפי רשף (חדשות עשר)

 

 

ארץ ישראל אמנם נולדה עם השם "ארץ", אבל את שם משפחתה קיבלה דווקא כשנישאה לבן זוגה ששם משפחתו הוא "ישראל", לפני כן שמה היה ארץ לגטיבי, שם מיוחד בפני עצמו, אך לא מפתיע כמו שמה הנוכחי. "גם פייסבוק הופתעו מהשם שלי וחשבו שאני מתחזה", היא מציינת. "הם חסמו את החשבון שלי ואמרו שאני צריכה להשתמש בשם אמיתי".


גם ילדיה של ישראל מסתבכים לפעמים בגלל שמה. באחת מחגיגות העצמאות הקודמות למדינה, כשבנה נהג ברכבה יחד עם חבריו ונעצר לבדיקה, השוטרים היו מאוד מבולבלים. "הם שאלו את הבן שלי ואת חבריו אם הם שתו. כשהוא הסביר לשוטרים כי חבריו שתו אבל הוא לא שתה כי הוא הנהג, הם ביקשו לראות רישיונות. השוטרים לא הצליחו להבין על שם מי רשום הרכב. כשבני ענה שהבעלים היא 'ארץ ישראל' – חשבו שגם הוא שתה".