BETA

15.04.2018

16:33

"חיזיון אלוהי": אם התינוק שטבע באשדוד חשודה ברציחתו

הותר לפרסום: תושבת בית שמש בת 28 הודתה בחקירתה כי הטביעה את תינוקה בן החודש 4 פעמים, משום שסברה שהוא "בנו של המשיח". בבדיקה הפסיכיאטרית נקבע כי אינה כשירה לדין

חשודה ברצח בנה בגלל "חיזיון אלוהי": בית המשפט השלום באשקלון התיר היום (ראשון) לפרסום כי האם שבנה בן החודש טבע במלון "מיעמי" באשדוד לפני כשבועיים, חשודה ברציחתו. האם, תושבת בית שמש בת 28 השוהה במעצר מאז המקרה, הודתה בחקירתה כי הטביעה את התינוק לפחות ארבע פעמים עד שמת.

 

לדבריה הטביעה את בנה לאחר שחוותה "חיזיון אלוהי". "השכינה התגלתה אליי", אמרה האישה לחוקריה תוך שהיא טוענת כי אותה שכינה היא שהטביעה את הילד משום ש"הוא בנו של המשיח". לדבריה, היא הכניסה את התינוק לאמבטיה בחדר בית המלון, וקול משמים אמר לה שלא להוציאו מהמים: "הוא יצא כבר גבר".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד מחריד: ילדים סורים מטופלים אחרי התקיפה הכימית

מחוץ לארץ המובטחת: מדוע עמרי כספי נחתך מגולדן סטייט

ניסיון פיגוע דקירה במישור אדומים: פלסטיני חמוש במברג נורה

 

מלון מיעמי שבו טבע התינוק
 

מלון מיעמי שבו טבע התינוק 

 

 

במשטרה חושדים כי ישנה סבירות, שנחקרת כעת, כי התינוק לא טבע למוות אלא נרצח עוד קודם לכן על ידי האם בחניקה. כמו כן היא נחשדת בשיבוש חקירה, משום שרוקנה את המים בג'קוזי לפני הגעת כוחות החירום. האם סיפרה בתחילה כי התינוק החליק מידיה. 

 

במהלך הארכות המעצר התגלה כעי האם סבלה בעבר מדיכאון אחרי לידה, וגם טופלה. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, שבה קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אינה כשירה לעמוד לדין וכן כי בשל מצבה הנפשי, לא היתה אחראית למעשיה בזמן הרצח. עוד עולה, לפי החקירה, כי לאם יש רקע של בעיות נפשיות בעברה. 

 

קרובת משפחה של החשודה סיפרה לפני הדיון כי המשפחה הייתה מודעת למצבה הנפשי הרעוע של האם וכי קיבלה טיפול בעבר. "לילה לפני האירוע שוחחתי איתה והיא נשמעה מוזר", אמרה הקרובה. אביו של התינוק, שישן באותה עת, ונחקר בחשד לשיבוש הליכי חקירה, שוחרר היום לביתו בתנאים מגבילים. זאת לאחר שבוצע עימות בינו לבין האם, שבו דבריה של האישה ניקו אותו מהחשדות המיוחסים לו.

 

 עו"ד שני פרגון הסנגורית של האם החשודה בהטבעת תינוקה בג'קוזי באשדוד
 

"סיפור עצוב וקשה". עו"ד שני פרג'ון 

 

 

עורכי הדין שני פרג'ון ומיכאל בוסקילה, המייצגים את משפחת התינוק, מסרו כי האם נשלחה לאשפוז כפוי על ידי ביהמ"ש. "מדובר בתיק בו ככל שנפרסת בפנינו תמונה רחבה יותר, לרבות חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, ניתן לומר שמדובר בסיפור עצוב וקשה לא רק בשל התוצאות הטרגיות", אמרו השניים. "מהיום הראשון בו ביקרנו את הלקוחה ניכר היה כי מדובר במי שמצבה הנפשי מעורער ומחייב בירור מיידי. בית המשפט נעתר לבקשתינו ובימים האחרונים אף הורה על אישפוזה בצו כפוי. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לגירסה אותה מסרה שכן דברים אלו עדיין מתבררים במסגרת החקירה המשטרתית".

 

עו"ד נדב גדליהו, המייצג את האב, מסר בתגובה: "מדובר בפרשה מצערת. בוודאי שמצד האב אין כאן שום מעורבות פלילית, וחבל שהוא הוחזק במעצר. ראוי היה לתת לו לשבת שבעה על מות בנו התינוק בצורה מכובדת ולא בבית המעצר. עולמו נחרב".

 

 עו"ד מיכאל בוסקילה
 

עו"ד מיכאל בוסקילה

 


בתחילת החודש דחה בג"ץ את עתירת משפחת התינוק בנוגע לנתיחת גופתו. בג"ץ איפשר את הנתיחה אך הורה לעשות זאת בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית ובנוכחות פתולוגית מטעם המשפחה. קומץ מפגינים חרדים הגיע לאבו כביר ביפו במחאה על נתיחת הגופה, אליה הם מתנגדים.

 

השופטים קבעו כי נוכח החומר שהתקבל, אין לשלול בשלב זה סיבת מוות נוספת על הסיבה שעלתה מגרסת ההורים, ואין מדובר רק בשאלות שעניינן אופי הטביעה. נוסף לכך, השופטים הדגישו כי הם נותנים את דעתם לטענות  של הסנגורים עורכי הדין איתמר בן גביר ומשה אלמליח באשר לשמירה על כבוד המת, אלא שבמקרה זה, לשיטתם, אין מנוס, אלא להורות על נתיחה.