BETA

27.03.2018

20:25

נתניהו בחקירתו: "אם פילבר אמר שנתתי הוראות – זה קשקוש מוחלט"

פרסום ראשון • חלקים מגרסאות רה"מ ורעייתו בתיק 4000 נחשפים: "פילבר הפך לעד מדינה בלחץ המעצר". שר בכיר על המשך כהונת המפכ"ל: "ספק אם לנתניהו מותר לעסוק בכך"

פרסום ראשון: לאחר שנחקרו אתמול במקביל בפרשת "בזק"-"וואלה" נחשפים אמש (שלישי) בחדשות עשר חלקים מגרסאותיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו, שרה נתניהו.

 

רה"מ אמר לחוקריו בנוגע למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר: "לא עשיתי שום דבר שלא עבר את כל הוועדות המקצועיות במשרד. אם פילבר אמר שאני נתתי לו את ההוראות אז זה קשקוש מוחלט". עוד הוא נזהר בחקירה בכבודו של עד המדינה, ואמר כי "לכל אדם יש את יכולת העמידה שלו והוא לא עמד בתנאי המעצר. לא רוצה להסביר ולגנות אותו, אלא כל מה שהוא אומר זה לא נכון".

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

פתח תקווה: בן 26 נעצר בחשד לשורת מקרי הצתה חמורים

תיעוד: החמושים שחדרו לישראל מחוץ לשער קיבוץ צאלים

חושף פרשת פייסבוק: בלאק קיוב פרצה למידע רפואי על נשיא ניגריה

 

אשת ראש הממשלה הכחישה בפני החוקרים כי מחקה מסרונים ואמרה כי ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של הזוג, הוא זה שמחק אותם. "בשעה שישבנו עם ניר והוא אמר לי למחוק מסרונים, זה היה בתקופה שיצאו כל מיני ידיעות והקלטות מהבית לתקשורת. הוא גם אמר לי שהנייד שלי נמצא לפעמים אצל פקידות ומי יודע מה יש שם. נתתי לו את הפלאפון והוא מחק מה שרצה", סיפרה.

 

 שרה ובנימין נתניהו
 

שרה ובנימין נתניהו(רויטרס )

 

 

אז הציגו החוקרים לשרה נתניהו מסרון בינה לבין איריס אלוביץ', המקשר בין הסיקור בוואלה להטבות בבזק. את המסרון היא מסבירה כך: "זו הייתה סתם התרברבות. אני מבעלי לא יודעת שום דבר. היו דברים שנאמרו בחדשות ובינינו בין הנשים. כל מיני קטעי רכילות. זה אותו דבר כמו מה שיאיר אמר לבן של מימון באותה קלות, שלא היה לו מושג על מה הוא מדבר".

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה כי "מדובר בהדלפות מסולפות, שקריות ומגמתיות. עורכי הדין של משפחת נתניהו יגישו תלונה במח"ש על הדלפות מתוך החקירות". 
 

בתוך כך, חצי שנה לפני תום המועד שבו תידרש הממשלה להחליט האם להאריך את כהונתו של המפכ"ל, רוני אלשיך, בשנה נוספת, מתחילה להתעורר גם המערכת הפוליטית ביחס לשאלת המעורבות של נתניהו בתהליך. שר בכיר מעריך כי הממשלה עלולה להיקלע לשיתוק ביחס לשאלת הארכת הכהונה, שאלה שגם יידרש אליה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. עוד חשש במערכת הפוליטית הוא מכך שנתניהו יחתור שוב, מיד לאחר טקס העברת השגרירות, לבחירות. 

 

חבר הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני), שלח מכתב ליועמ"ש וביקש את חוות דעתו בנושא. "לנוכח חקירת החשדות החמורים העומדים כנגד ראש הממשלה במספר תיקים, עולה בכלל שאלת ניגוד העניינים. מעבר לאבסורד האדיר, יש בעצם מעורבות שכזו כדי לפגוע אנושות באמון הציבור ולהטיל צל כבד על סבירות ההחלטה ומניעיה".

 

בהינתן שנתניהו יוכל לעסוק במינוי מפכ"ל חדש, יש מי שמתרשם כי כבר ישנו מועמד להחליף את אלשיך, וייתכן שמדובר ביורם הלוי, כיום מפקד מחוז ירושלים. אותו שר מוסיף כי זה יהיה "מבחן הבגרות" של השר ארדן.

 

 נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה
 

נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה( רויטרס)

 

 

מוקדם יותר היום, פורסם כי עו״ד איל כהן, השותף המייסד של משרד ׳כהן סטרשנוב לונדון׳, הצטרף לצוות ההגנה של ראש הממשלה לצידם של עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד.

 

בעבר ייצג עו"ד כהן את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפרשת הרפז, בעת שהיה מזכיר הממשלה, והתיק בעניינו נסגר. יש לציין כי מנדלבליט הוא המפקח על החקירות השונות נגד רה"מ, והוא זה שיכריע אם יוגש כתב אישום או לא. כמו כן, עד לאחרונה ייצג עו"ד כהן, את ניצב רוני ריטמן בפרשת ההטרדה המינית של המתלוננת צ'. תיק זה גם הוא נסגר.

 

מקורבים לעו"ד כהן מסרו כי "משלמד את העובדות הנוגעות לתיקים בהם נחקר ראש הממשלה, הגיע למסקנה שיש פער גדול בין הפרסומים עד כה לבין המציאות, וכי יש לו אמון מוחלט בחפותו של ראש הממשלה והדברים יתבהרו בתקופה הקרובה".

 

רה"מ נתניהו, ורעייתו ייחקרו אחרי חג הפסח פעם נוספת בפרשת "בזק"-"וואלה". עדיין לא ידוע אם בנם, יאיר נתניהו, ייחקר גם כן. 

 

בתוך כך, רעיית ראש הממשלה סירבה אתמול לקיים עימות עם שני עדי המדינה בתיק 4000 - חפץ, ופילבר. חוקרי יחידת להב 433 הביאו אותם למתחם היחידה, על מנת לבצע את העימות כחלק מהחקירה שהתנהלה במקביל במקום ובמעונו של רה"מ בירושלים. משסירבה נתניהו לכך – השניים שוחררו.