25.03.2018

16:04

דרך האבנים הירושלמיות: הסימנים לעזיבת ברקת לפוליטיקה הארצית

מהסיכום עם נתניהו כי ימונה לשר לענייני ירושלים, דרך צירוף מתפקדים למפלגת הליכוד ועד סיורים עירוניים. הדרך של ראש העירייה לריצה לרשימה הארצית של מפלגת הליכוד

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הודיע מוקדם יותר היום (ראשון) כי לא יתמודד לתקופת כהונה נוספת בעירו, ויתמודד ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. "החלטתי לשרת את ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד", אמר ברקת בסרטון שפרסם בפייסבוק, "לאחר שירושלים עלתה על המסלול הנכון - לא אתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר".

 

הדרך של ברקת לעזיבת תפקידו כראש עיריית ירושלים הייתה צפויה והסימנים לכך שהוא מעוניין לקחת חלק בפוליטיקה הארצית נראו כבר לפני ארבע שנים. 

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

כשהרב עוזי משולם ניסה להשיג צדק לילדי תימן דרך בקבוקי תבערה

סערת פייסבוק: פשיטה על משרדי החברה הבריטית, שפעלה גם בברקזיט

סוף עצוב באוסטרליה: כ-150 לוויתנים נסחפו לחוף - מעטים שרדו

 

ב-2014 בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ברקת סיפר למקורביו בפורומים סגורים כי הגיע לסיכום עם נתניהו, לפיו הוא ימונה לשר לענייני ירושלים בממשלתו של יו"ר הליכוד. ברקת לא הפסיק אז לפעול למען מעבר לפוליטיקה הארצית כאשר באוגוסט 2015 נודע לחדשות עשר כי ראש עיריית ירושלים נמצא בעיצומו של תהליך שאמור להזניק אותו לראשות מפלגת הליכוד.

 

 ניר ברקת
 

הסימנים היו שם קודם. ניר ברקת (רויטרס )

 

 

אלפי מתפקדים כבר נוספו בזכות של ברקת לשורות המפלגה מירושלים, מאשדוד, מנתניה ומערים נוספות באזור המרכז. אם נתניהו לא יתמודד לקדנציה נוספת בראשות הליכוד, אף יתמודד ראש העיר היוצא על התפקיד. ברקת מסר אז בתגובה כי "אני עוסק אך ורק בענייני קידומה ופיתוחה של ירושלים"

 

בספטמבר 2016 נודע כי ברקת הציג בסיורים עירוניים עם פעילי ליכוד את דעותיו. ראש העירייה היוצא לא חסך אז ביקורת ממערכת המשפט וטען כי היא מגבה לדעתו את מיידי האבנים. "יש לנו הרבה אנשים כמוכם מילואימניקים, שהם מאוד מיומנים בנשק. לוחמים לא יודעים להתמודד עם טרוריסטים. לכן כשליש של נטרול מחבלים בירושלים הם על ידי אזרחים שהם לא כוחות הביטחון", אמר ברקת באחד הסיורים. הסרטונים צולמו על ידי התחקירן יצחק חברוני, שתיעד עבור חדשות עשר את הסיורים.

 

פעילות נוספת של ברקת למען מעבר לרשימה הארצית של הליכוד, התקיימה בינואר האחרון. לחדשות עשר נודע אז כי ברקת כינס שבעה חברי כנסת ממפלגת הליכוד לארוחת ערב בביתו על מנת שיחדיו יגבשו רעיונות כיצד להילחם בשר האוצר, משה כחלון, בנושא התקציבים לעיר הבירה.

 

חברי הכנסת שנכחו בארוחה הם יואב קיש, מיקי זוהר, נאווה בוקר, ז'קי לוי, אורן חזן, שרן השכל ואמיר אוחנה. בין הרעיונות שהועלו בכינוס היו הצבעה נגד הצעות החוק של מפלגתו של השר, "כולנו", או לפחות להיעדר מהם. הנושא כולו יועלה מחר בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת סיעת הליכוד בכנסת.