25.03.2018

07:56

יו"ר מרצ על סערת היועץ: "לא שיקרתי – כן דיברתי עם קלוגהפט"

ח"כ זנדברג התייחסה אצל "אורלי וגיא" לפרסומים אודות הסיוע שקיבלה מהאיש שעבד בעבר עם השר בנט: "הפרשה נופחה מעל ומעבר" • יחימוביץ': "קלוגהפט מהמובילים בשיח ההסתה"

יו"ר מרצ הנבחרת, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה הבוקר (ראשון) לסערה סביב הסיוע שקיבלה מיועץ התקשורת משה קלוגהפט, שעבד בעבר עם שר החינוך נפתלי בנט ומפלגת הבית היהודי. "מדובר בפרשה שנופחה מעל ומעבר מעל לכל פרופורציה", אמרה זנדברג ל"אורלי וגיא" בתוכנית הבוקר.

 

"על מה אני מואשמת?", קבלה זנדברג, "ניהלתי קמפיין יפה, נקי, אופטימי, מנצח". לצד זאת, היא אישרה כי שוחחה עם יועץ התקשורת, אך לא העסיקה אותו באופן רשמי בקמפיין. "דיברתי עם קלוגהפט, הוא השיא עצה", אמרה. "הוא לא עבד בקמפיין או ניהל אותו. זו האמת – לא שיקרתי".

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הרוח והחומרה: כך הפכו בוגרים הומניים לסחורה הכי חמה בהייטק

אין כניסה: טראמפ חתם על מזכר שימנע גיוס של רוב הטרנסג'נדרים

למען כדור הארץ: אתרים מפורסמים ומיליוני בתים הוחשכו למשך שעה

 

ח"כ תמר זנדברג מצביעה בקלפי
 

"לא שיקרתי". ח"כ תמר זנדברג מצביעה בבבחריות לראשות המפלגה (ללא קרדיט)

 

 

יו"ר מרצ התייחסה בדבריה גם לתגובות במערכת הפוליטית בכלל, ולדברים שנאמרו על ידי יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי. "במה אני מואשמת ועל ידי מי?", שאלה, "אנשים כמו גבאי והעבודה, שלא פצו פיהם להגן על ארגוני זכויות אדם. אני גאה בקמפיין מנצח, אופטימי ויפה".

 

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ', דיברה אף היא בתוכנית הבוקר והתייחסה לפרשה. "אני מאוד מחבבת את תמי, שמחתי שהיא נבחרה, אבל אני חושבת שיש גבולות", אמרה יחימוביץ', "קלוגהפט הוא אחד מהמובילים בשיח של ההסתה, של השיסוי, של הגזענות. כאן עובר הגבול".

 

בווידאו: יחימוביץ' מגיבה לזנדברג

 

חברת הכנסת מהעבודה אף התייחסה למתקפה של זנדברג על מפלגתה. "קצת קשה לי, במיוחד נוכח דברי הנאצה שהוטחו במפלגת העבודה שהצביעה נגד הגירוש פה אחד", קבעה יחימוביץ'. "אני מובילה את המאבק נגד גירוש הפליטים בוועדה לענייני ביקורת המדינה, באופן מאוד מעשי ויומיומי", סיכמה.

 

אמש פורסם ב"החדשות" כי היועץ האסטרטגי קלוגהפט, שניהל קמפיינים מסיתים נגד השמאל, סיפר כי יעץ לזנדברג בבחירות המקדימות לראשות מרצ, בהם ניצחה.

 

 חברת הכנסת שלי יחימוביץ התהפכה עם סירתה בירקון
 

"יש גבולות". חברת הכנסת שלי יחימוביץ (חדשות עשר)

 

 

שני חברי כנסת במרצ אמרו לחדשות עשר כי שאלו את זדנברג כבר לפני שבועיים האם היא מתייעצת עם קלוגהפט, ולדבריהם הכחישה בפניהם את הדברים. עיתונאי חדשות עשר, רביב דרוקר, חשף כי זנדברג שיקרה גם לו, ואף העלה לחשבון הטוויטר שלו תיעוד התכתבות בינו לבין ראשת מרצ הטרייה שבו היא מכחישה את מעורבותה של קלוגהפט.

 

 

לאחר שקלוגהפט חשף כי זנדברג נעזרה בו, הח"כית הודתה שיעץ לה בחינם. "במהלך הקמפיין היו מספר אנשים מוכשרים שנידבו לי עצות מניסיונם", מסרה, "אחד מהם היה משה קלוגהפט שפנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי שהוביל במפלגת הבית היהודי".