10.03.2018

14:58

זנדברג על משבר חוק הגיוס: "בקואליציה מנצלים רה"מ לחיץ"

חברת הכנסת, מהמועמדים לראשות מרצ, אמרה את הדברים ב"שבתרבות". ח"כ מיכאלי התייחסה באירוע אחר ליאיר לפיד ואמרה כי "הוא יודע לדגמן רה"מ מצוין, אך צריך רה"מ באמת"

חברת הכנסת תמר זנדברג, מהמועמדים לראשות מרצ, התייחסה הבוקר (שבת) באירוע "שבתרבות" בנתניה לחקירות רה"מ נתניהו: "האדמה רועדת מתחת לכיסא של נתניהו והשותפים הקואליציוניים מחזיקים לו את רגלי הכיסא כאילו כלום לא קרה ואפשר להמשיך לנהל את ישראל כשביצת השחיתות כל כך טובענית".

 

זנדברג הוסיפה כי "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות וממשלה שאיבדה תוקף מוסרי לא יכולים להמשיך לנהל את עניני המדינה, כיוון שהציבור לא יודע אם נתניהו מוביל את המדינה בשם האינטרס הלאומי או בשם האינטרס ההישרדותי שלו".

 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

יין ואיטריות: המפגש ההיסטורי בין קים לנציגי דרום קוריאה

טראמפ שלח לפוטין ב-2013 הזמנה אישית לתחרות מיס יוניברס

כשכולם מנסים לרדת מהעץ - נתניהו נע בין אדישות לליבוי המשבר

 

 תמר זנדברג
 

ח"כ תמר זנדברג (ינאי יחיאל)

 

 

בד בבד, זנדברג התייחסה גם למשבר הקואליציוני סביב "חוק הגיוס" ואמרה ״במקום לשים את המפתחות על השולחן, השותפות הקואליציוניות מתחילות לסחוט כי הן מזהות ראש ממשלה לחיץ. עוד הוסיפה כי "החברות בקואליציה משתפות פעולה עם הפיכת משבר החקירות למשבר פוליטי וזאת פוליטיקה קטנה". זנדברג אף תקפה את שר האוצר משה כחלון על כך שדורש לאשר את תקציב 2019 בשלב כל כך מוקדם ואמרה "במקום להראות לו את הדרך החוצה הוא מתעקש להעביר תקציב".

 

 

בתוך כך, חברת הכנסת מירב מיכאלי ("המחנה הציוני") התייחסה באירוע "שבתרבות" בנס ציונה לפרסום אמש ב"שישי" עם אילה חסון בחדשות עשר, לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מנשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, לא לקדם עסקה למכירת כורים גרעיניים לסעודיה, אך טראמפ ענה שאם ארה"ב לא תמכור לסעודים את הכורים - מדינה אחרת תעשה זאת. מיכאלי אמרה "נתניהו מפקיר את ביטחון ישראל. האמריקנים הולכים למכור לסעודים כורים גרעיניים ולא בטוח שלא יאפשרו להם העשרה של אורניום". עוד הוסיפה מיכאלי "באיזה אופן זה שומר על ביטחון ישראל? עם טראמפ - החבר הכי טוב בבית הלבן?".

 

בהמשך דבריה, תקפה מיכאלי את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ואמרה כי אינו מהווה חלופה כראש ממשלה: " לפיד רוצה להיות ראש ממשלה זה נחמד ויפה, הוא יודע לדגמן ראש ממשלה מצוין, אבל בסוף צריך ראש ממשלה באמת".