14.02.2018

19:05

אזיקים (אילוסטרציה)
אזיקים (אילוסטרציה),
רויטרס

"נגע בה בניגוד לרצונה": רס"ן מואשם במעשים מגונים בחיילות

מכתב האישום עולה כי באחד המקרים הסיע הקצין חיילת לנקודת תצפית בניגוד לרצונה, שם נגע בחזה שלה ובבטנה ואף נישק אותה אף על פי שהזיזה את ראשה

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד רב סרן מחיל האוויר, ראש מדור במטה החיל, בגין הטרדה מינית ומעשים מגונים. מכתב האישום עולה כי באחד המקרים נפגש הקצין עם חיילת לאחר שעות העבודה. במהלך הפגישה שאל את החיילת שאלות על חייה האישיים והרומנטיים ואז הניח את ידיו על לחייה ונישק אותה למשך מספר שניות ללא הסכמתה כאשר לאחר מכן היא התרחקה ממנו.

 

בהמשך ניגשו השניים אל מסעדה סמוכה וישבו בה. בסיום הארוחה ציינה החיילת כי היא עייפה ומעוניינת ללכת לישון. לאחר מכן הציע הקצין כי השניים ייסעו למקום סמוך ולאחר מכן הוא יסיע אותה לרכבה. השניים נסעו לנקודת תצפית, שם הוריד לאחור הקצין את משענת הכסא שעליה ישבה החיילת ונישק אותה בשפתיה ובצווארה בניגוד לרצונה ואף לא חדל מכך אף על פי שהזיזה את ראשה מצד לצד.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

טיסת האימים: מכסה המנוע נפל מעל האוקיינוס השקט. צפו

רכב צבאי נפגע ממוקש בבקעת הירדן; שבעה נפצעו קל

השמות הנפוצים בישראל: מוחמד ונועם לבנים, תמר ונועה לבנות

 

בהמשך אמר לה לפי כתב האישום כי היא "מדליקה" אותו והניח את ידו על בטנה, אבל החיילת הזיזה את ידו. בהמשך נגע בחזה שלה בניגוד לרצונה וביצע בה מעשים מגונים. לאחר מכן הסיע אותה חזרה לרכבה ולפני שנפרדו נישק אותה פעם נוספת בניגוד להסכמתה. 

 

אילוסטרציה
 

מואשם במעשים מגונים (אילוסטרציה) (רויטרס)

 

 

עוד עולה מכתב האישום כי במקרה אחר ביקש הקצין מחיילת להתקין טלגרם במכשיר הסלולר שלה ובהמשך שלח לה הודעות באמצעותן הציע לה לקיים מערכת יחסים אינטימית. בתגובה ניסתה החיילת להתחמק מבקשתו. לאחר מכן הגיע הקצין למשרדה של החיילת ושאל אותה מדוע היא מתחמקת ממנו. בתגובה ענתה בין השאר כי "זה מוזר" ו"אתה איש משפחה". לאחר מכן ביקש ממנה להגיע למשרדו. מכיוון שהגיע אליו עם חיילת נוספת, נזף פה לאחר מכן. בהמשך ביקש ממנה להגיע למשרדו לבד, שם אמר לה כי הוא "מעוניין שנהיה ביחד", אבל היא הביעה חוסר הסכמה בנושא. בתגובה ביקש כי לא תספר על מה שארע לאף אחד.  

 

במקרה נוסף, אליו ניתנה התייחסות בכתב האישום, צוין כי הוא וקצינה נוספת ניהלו קשר אינטימי בהסכמה, שהסתיים לבקשת הקצינה. למרות זאת, ואף על פי שהשתתף בדיונים הנוגעים לשיבוצה, לא דיווח על הקשר המדובר. על כך הוא מואשם בבעילה אסורה בהסכמה.