BETA

05.02.2018

14:51

תיעוד הפיגוע באריאל: המחבל יורד ממונית, דוקר את איתמר ונמלט

בסרטון נראה איתמר בן גל, שנרצח בפיגוע, עומד לצד כביש הכניסה לעיר, כשהמחבל מגיע לעברו בהפתעה ודוקר אותו. לאחר התקיפה, מצליח איתמר לברוח, אך המחבל דולק בעקבותיו

פיגוע הדקירה בשומרון: לפני זמן קצר פורסם סרטון מתוך מצלמות הכביש בו מתועד הפיגוע באריאל, בו נרצח איתמר בן גל, בן 29 מהיישוב הר ברכה. בתיעוד נראה איתמר עומד לצד כביש הכניסה לעיר, כשבמקביל, בכביש הנגדי, מונית שירות עוצרת וממנה יורד המחבל, לבוש בחולצה שחורה.

 

המחבל נראה חוצה את הכביש ומתקדם לעברו של איתמר באיטיות, מבלי שהוא שם לב. המחבל מגיע קרוב לאיתמר - ואז מתנפל עליו בדקירות. איתמר מתגונן ומצליח לברוח. המחבל נראה בסרטון רץ אחריו.  

 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

קצין בכיר בחיל הים: הייתי שמח אם לא היו נמכרות צוללות למצרים

שבעה נעצרו בחשד לניהול רשת זנות שהביאה נשים ממזרח אירופה

תיעוד: הטייס הרוסי שנפל בשבי באידליב מפוצץ עצמו עם רימון

 

 תיעוד מהפיגוע באריאל
 

איתמר (בלבן) מנסה להתגונן מפני המחבל (בשחור) לאחר שנדקר על ידו (ללא קרדיט)

 

 

איתמר נפצע אנושות מהדקירות, וזמן קצר לאחר מכן, נקבע מותו. הוא שימש כמחנך במקצועו בישיבה בישובו וכן בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, והותיר אחריו אישה, מרים, וארבעה ילדים, בני שנה עד שבע. מועד הלווייתו טרם נקבע.

 

המחבל, שזהותו עדיין אינה ידועה, הצליח לברוח מהזירה, והמצוד אחריו נמשך. ככל הנראה, הוא ברח לכפר פארס הסמוך. על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל פשט על כפרים סמוכים ופרס מחסומים בכל האיזור על מנת ללכוד אותו. ארגון חמאס בירך על הפיגוע: "זה המשך ההתנגדות לנחות ירושלים של טראמפ".  

 

המחבל מהפיגוע באריאל
 

המחבל מהפיגוע באריאל (ללא קרדיט )

 

 

מחקירה ראשונית של כוחות הביטחון עולה כי המחבל הגיע לטראמפיאדה, ודקר את איתמר שהיה במקום, והחל לנוע לכיוון הכיכר הסמוכה. כשהוא פצוע הוא הצליח להגיע לאוטובוס שעמד שם, ולצעוק, "פיגוע, דקרו אותי".  קצין צה"ל שהיה שם, ככל הנראה לא חמוש, רדף אחריו ופגע בו ברכבו פעמיים. כעת נבדקים כמה כיווני חקירה, ובין השאר נבדק אם המחבל הגיע לזירה במונית בעלת לוחית זיהוי ישראלית. 

 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב אחר הצהריים לפיגוע. "יום קשה מאוד לשומרון", אמר, "זהו פיגוע שני תוך חודש. נצטרך להרים את הראש. המקום הזה היה המקום שבו אנחנו מזהירים שוב ושוב על הירידה של מאות שב"חים ללא כל פיקוח. אנו מחזקים את חיילי צה"ל ומערכת הביטחון. ההתיישבות בשומרון חזקה, כולנו כאן ורוחנו איתנה".

 

 איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע באריאל
 

איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע באריאל( ללא קרדיט)

 

 

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו. "קיבלתי בצער גדול את הידיעה על פיגוע הדקירה הנפשע שארע היום באריאל, וכולנו שולחים חיבוק של נחמה וכוחות למשפחתו של הנרצח", צייץ, "אני גאה בקצין צה״ל שרדף אחר המחבל ופגע בו ברכבו, וסמוך ובטוח שכוחות הבטחון ימצאו אותו ואת המסייעים לו בקרוב ויביאו אותם לדין". 

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס בישיבת הסיעה לפיגוע הדקירה. "שוחחתי עם מנכל מד"א, אלי בין, שסיפר לי שהפצוע נפטר", אמר, "אנחנו שולחים תנחומים למשפחה. כוחות צה"ל נמצאים במרדף, ואנחנו נמצה איתם את הדין. אנחנו תמיד עושים את זה. אני שם את מבטחנו בעוחות הביטחון שעושים עבודה מצוינת". 

 

"הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם", אמר שר החינוך נפתלי בנט, "הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתינו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד״.