01.02.2018

23:44

אבו מאזן מקשיח עמדות עד לנאומו הקרוב באו"ם • פרשנות

בשבועות הקרובים יגיע יו"ר הרשות הפלסטינית לניו יורק. קודם לכן צפוי להיפגש עם פוטין, ועד אז הוא מקווה לא לספוג "גולים" נוספים מול ההתקפה האימתנית של טראמפ

כאשר שמע אבו מאזן שתוכנית השלום החדשה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, איננה כוללת פינוי התנחלויות, ואיננה מעניקה לפלסטינים את ירושלים – הוא כמעט נפל מהכיסא.

 

ראש הרשות הפלסטינית מנסה כרגע לייצר "ברוגז" עם טראמפ, כדי להבהיר לו שאיננו מעוניין כלל לשמוע את ההצעה. ההכרזה כי האמריקנים אינם גורם מתווך בנושא השלום היא ניסיון לשחק משחק קשוח.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

יוצא מהרכב, יורה תשעה כדורים - ונמלט: תיעוד ירי במאבטח בצפון

בקרוב: משרד הבריאות יתיר מכירה של ויאגרה ללא צורך במרשם רופא

קבוצת פלסטינים הסתננה מעזה עם סכינים ורימון - ונתפסה

 

 טראמפ ואבו מאזן בפגישה בבית הלבן
 

טראמפ ואבו מאזן בפגישה בבית הלבן ( רויטרס)

 

 

הוא מבין שהתהפכו היוצרות, ושכוונת האמריקנים היא לקפל את הפלסטינים מעמדתם עד כה. מצבו מעורפל והוא מנסה לא למצמץ ראשון, עד ההצהרה הצפויה שלו באו"ם, בעוד כמה ימים. עד אז צפוי ראש הרשות להיפגש עם נשיא רוסיה פוטין, כדי לנסות להטות את הכף לטובתו.

 

אולם, לא בטוח שאבו מאזן יוכל להמשיך עם המשחק הזה לאורך זמן. עבדאללה, מלך ירדן, כבר הצהיר שארה"ב חייבת לקחת חלק בתיווך, ולמרות שמופעלים עליו לחצים כבדים כדי לחזור בו מהצהרה זו, כרגע היא מציבה את אבו מאזן במלכוד. הוא הצד החלש בסיפור, ויצטרך כנראה לשמוע את ההצעה, ואז הוא יהיה בבעיה רצינית.